Ferie z praktykami w PCI ProtoLab

26 stycznia, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji rusza z ofertą ponadprogramowych praktyk skierowanych do uczniów i studentów. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów oraz dostęp do kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab. Nabór już trwa, a możliwość realizacji praktyk istnieje przez cały rok.

Propozycja skierowana jest do uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych w wieku od 16 do 30 lat oraz do studentów i absolwentów uczelni wyższych poniżej 30 roku życia.

W ramach praktyk, ich uczestnicy staną przed szansą wykonania własnego projektu, mając przy tym dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz korzystając ze wsparcia ekspertów PCI ProtoLab. Będą mogli wcielić w życie swój pomysł lub zaczerpnąć inspirację z naszego katalogu – zapewnia prezes PCI Michał Tabisz.

Praktykanci otrzymają dostęp do pracowni szybkiego prototypowania i druku 3D, pracowni elektronicznej, warsztatu-modelarni, pracowni media VR, pracowni tekstylnej, pracowni biogreen oraz do przestrzeni coworkingowej i konferencyjnej.

Aby wziąć udział praktykach, zainteresowani powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej PCI i przesłać go w wybranej formie:

  • pocztą tradycyjną na adres:
    Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.,
    ul. Teofila Lenartowicza 4, 35-051 Rzeszów
    (z dopiskiem na kopercie: „praktyka studencka”/„praktyka uczniowska”),
  • pocztą elektroniczną na adres: praktyki@pcinn.org.

Dodatkowo, Podkarpackie Centrum Innowacji oferuje możliwość odbycia praktyk programowych. Osoby zainteresowane tym tematem prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 451 160 766 lub drogą mailową na adres p.glaz@pcinn.org.

Wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak zgłoszenie, katalog projektów oraz umowa o praktykę, są dostępne do pobrania poniżej.

Zapraszamy do udziału!


1. Zgłoszenie
2. Katalog projektów
3. Umowa o praktykę
4. Załącznik nr 1 do umowy
5. Załącznik nr 2 do umowy
6. Ankieta
7. Regulamin praktyk ponadprogramowych

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content