Virtual Wednesday Innovation Night #14 ➡ Robotyka i innowacje w medycynie

Virtual Wednesday Innovation Night #14 ➡ Robotyka i innowacje w medycynie

07 października 2021 09:42

Zapraszamy na VIRTUAL WEDNESDAY INNOVATION NIGHT #14, cykliczne spotkanie łączące przedsiębiorców, naukowców, studentów i aktywnych uczestników ekosystemu innowacji oraz startupów z województwa podkarpackiego. Czternasta edycja naszego wydarzenia skierowana jest również do pasjonatów robotyki i medycyny na Podkarpaciu i w Polsce.

Virtual Wednesday Innovation Night #14

Robotyka i innowacje w medycynie

20 października 2021 r. godz. 17:00

Dołącz do wydarzenia: https://pci.clickmeeting.com/win

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W trakcie spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

  • wykorzystanie robotyki w medycynie,
  • praca z robotem chirurgicznym Da Vinci,
  • obsługa specjalistycznej aparatury medycznej,
  • przyszłość robotyki,
  • cyfryzacja w medycynie.

PRELEGENCI:

  • dr hab. Katarzyna Kolasa, prof. ALK – ekspert ds. cyfryzacji w ochronie zdrowia /digital health

Liderka kierunku Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) w Akademii Leona Koźmińskiego, finansowanego w ramach grantu NCBiR. Kierownik Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną ALK. Doktor habilitowany zdrowia publicznego z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych. Pracowała w Szwecji, Finlandii i Szwajcarii, gdzie kierowała zespołami Market Access. Autorka ponad 50 publikacji naukowych w dziedzinie oceny technologii medycznych alokacji zasobów oraz cyfryzacji w ochronie zdrowia. Współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w zakresie analityki danych oraz Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji w zakresie badania preferencji onkologicznych. Założycielka oraz Przewodnicząca Global Digital Health Special Interest Group w ISPOR.

Cyfryzacja, sztuczna inteligencja czy rzeczywistość po-covidowa to tylko kilka z tematów, w których specjalizuje się Katarzyna Kolasa. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie akademickie i branżowe w sektorze opieki zdrowotnej oraz farmacji

Jej mocną stroną jest kreowanie wartości dla zaawansowanych technologii medycznych oraz przygotowanie strategii pozyskania danych pozwalających wyroznic innowacje na tle konkurencji wspierając realizacje celów komercyjnych, szczególnie w obszarze urządzeń medycznych i rozwiązań cyfrowych. Specjalizuje się w obszarach: ekonomiki zdrowia, budowania wartości dla innowacji, technologii i rozwiązań cyfrowych w oparciu o dane, zarządzania zmianą, organizacją ochrony zdrowia.

  • Dr n. med. Paweł Wisz – urolog, ekspert w zakresie operacyjnego leczenia raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci

Dr Paweł Wisz jest jednym z najlepszych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia raka prostaty, w tym zabiegów wykonywanych z użyciem robota da Vinci. Swoje doświadczenie zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech oraz w ośrodku ORSI ACADEMY, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Dr Paweł Wisz jest jednym z siedmiu urologów na świecie, który zdobył mistrzowskie certyfikaty w dziedzinie chirurgii robotycznej u boku prof. Alexandra Mottrie z Belgii oraz prof Patela z USA. Jest również jedynym polskim proktorem oraz międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI ACADEMY oraz jako pierwszy Polak pełni prestiżową funkcję w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – Sekcja Robotyczna (EURS).

  • Joanna Szyman – prezes Grupy NEO Hospital, członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, wiceprezes zarządu w Grupie Upper Finance.

Manager oraz ekspert z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej oraz ubezpieczeniowej. W latach 2009-2016 stworzyła z Grupy Scanmed jednego z liderów prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, świadczącego kompleksową opiekę medyczną poprzez sieć 43 placówek, w tym 16 szpitalnych, w 26 miastach. Pełniła funkcje w Zarządach i Radach Nadzorczych największych spółek świadczących usługi medyczne w Polsce. Zarządzała licznymi procesami M&A (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN) oraz procesami integracji przejmowanych podmiotów. Doradzała, jako ekspert branżowy, funduszom private equity, m.in. Bridgepoint, Innova Capital, CEE Equity, PENTA. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie zarządzania.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w webinarze należy zarejestrować się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Virtual Wednesday Innovation Night jest ogniwem łączącym innowatorów z inwestorami, pomysłodawców z mentorami, badaczy z funduszami i uczestnikom ekosystemu - pomaga odnaleźć się Wam nawzajem i współpracować. Nie jest to zwykła konferencja, więc zapomnij o sprzedaży i marketingu, a przygotuj się na ułatwiony networking i kreatywne wystąpienia!

REJESTRACJA: https://pci.clickmeeting.com/win

Zapraszamy!

Zespół PCI

UE UE