Innowacyjne Podkarpacie 2030. Kierunki rozwoju dla nauki i gospodarki

Innowacyjne Podkarpacie 2030. Kierunki rozwoju dla nauki i gospodarki

20 maja 2021 13:12

PCI zaprasza podkarpackich naukowców do udziału w badaniu "Innowacyjne Podkarpacie 2030. Kierunki rozwoju dla nauki i gospodarki".

Celem badania jest zebranie opinii przedstawicieli podkarpackiego środowiska naukowego z uczelni posiadających siedzibę na terenie Podkarpacia w zakresie kierunków technologicznych o największym potencjale do rozwoju województwa podkarpackiego w okresie do 2030 r.

- Badanie jest prowadzone metodą CAWI, za pomocą ankiety internetowej. Składa się ona z kilku pytań, każde z nich zawiera propozycje odpowiedzi - listę przyszłościowych kierunków technologicznych w podziale na Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS) Województwa Podkarpackiego oraz pole, gdzie można wskazać własne propozycje. Link do ankiety otrzymały wszystkie uczelnie posiadające siedzibę na terenie Podkarpacia, jak również naukowcy, których adresy posiadamy w bazie - mówi Anna Sadowy, Specjalistka ds. badań i analiz w PCI.

Badanie prowadzone będzie w terminie od 20 do 26 maja 2021 r.

- Poprzez realizację badania chcemy wyodrębnić te kierunki rozwoju technologii, które odpowiadają na światowe trendy, wpisują się w RIS Podkarpacia, a zarazem są zgodne z zainteresowaniami naukowymi i planowanymi obszarami prac badawczo-rozwojowych podkarpackich naukowców. Opinie przedstawicieli środowiska naukowego regionu są dla nas niezwykle istotne w procesie kształtowania oferty PCI. Badania są realizowane w ramach działań Platformy 1 i mają związek m.in. z wprowadzanymi aktualnie zmianami w Programie grantowym, dzięki którym chcemy nadać jeszcze wyższy priorytet przedsięwzięciom o największym potencjale rozwojowym, wpisującym się w światowe trendy technologiczne. W związku z tym do wypełnienia ankiety zachęcamy wszystkich naukowców, którzy chcą mieć realny wpływ na kształtowanie narzędzi wspierających tworzenie innowacyjnych technologii w regionie - podsumował Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds. rozwoju technologii w PCI.

Tematyka trendów technologicznych w obszarach związanych z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Podkarpackiego zostanie poruszona podczas webinaru zaplanowanego na 9 czerwca 2021 r.

O szczegółach poinformujemy wkrótce.

UE UE