Innowacyjne warsztaty z trenerami Google

Innowacyjne warsztaty z trenerami Google

21 października 2019 12:00
Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji. Podczas pracy z Anną Stępkowską i Markiem Nowakiem trenerami Google Polska, powstały ciekawe rozwiązania i prototypy w takich dziedzinach jak edukacja, komunikacja miejska, segregacja odpadów, czy też zagospodarowanie czasu wolnego. 
 
Design thinking to myślenie kreatywne, które wykorzystywane jest podczas tworzenia nowego produktu lub usługi, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań. Ważną rolę odgrywa  praca w zespole. Siłą grupy są ludzie, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Motywując wspólne działanie, generowanych jest wiele cennych pomysłów. Metoda ta odniosła międzynarodowy sukces. 
 
W warsztatach w dniach 18-19 października br. uczestniczyli przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowisko naukowe, humaniści i artyści. To szerokie grono odbiorców tej metody. Zespoły badawcze generowały pomysły z różnych dziedzin życia: czytelnictwo, edukacja, komunikacja miejska, segregacja odpadów, pozyskiwanie klientów, promocja, zagospodarowanie czasu wolnego. To przykład, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Pomysły zostały przeobrażone w prototypy i poddane testom przez użytkowników. Wnioski posłużyły do dalszego rozwoju każdego z wygenerowanych prototypów. 
 
Warsztaty w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji były bezpłatne i odbywały się w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”. 
UE UE