Trzy pytania do... Katarzyny Wiśniewskiej

Trzy pytania do... Katarzyny Wiśniewskiej

21 października 2020 14:14

Zapraszamy na cykl "Trzy pytania do...", dzięki któremu dowiecie się jeszcze więcej o działalności naszej spółki. Dzisiejszą bohaterką jest Katarzyna Wiśniewska, Pełnomocnik Zarządu ds. HR.

Obecnie w PCI trwa 8 procesów rekrutacyjnych. Jak wygląda planowanie wszystkich procesów w czasie?

Każdy proces rekrutacyjny trwa od 8 do 16 tygodni, w zależności od kilku czynników takich jak np. jego złożoność, zainteresowanie wśród kandydatów, efektywność pierwszego etapu rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowym czynnikiem jest ustalanie priorytetów procesów rekrutacyjnych. W aktualnych uwarunkowaniach (mam tutaj na myśli sytuację spowodowaną Covid-19) często musimy modyfikować pierwotne założenia do zmieniających się okoliczności.

Co jest najważniejsze podczas rozmowy rekrutacyjnej? Na co powinien się przygotować kandydat przychodząc do PCI?

Oczywiście - wiedza i kompetencje to podstawa. Kolejna rzecz - zainteresowanie obszarem działalności PCI i wiedza na ten temat. Może to wydawać się trywialne, niemniej jednak znaczna część kandydatów aplikując do firmy nie zna jej misji. Jeżeli chcecie tworzyć z nami społeczność PCI - poznajcie naszą aktywność. Niemniej jednak dla nas najważniejszy jest człowiek i jego osobowość. Kandydat zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną powinien być sobą. Brak naturalności po prostu od razu zauważamy. Mamy niewiele czasu aby poznać się nawzajem, więc nie marnujcie go na udawanie kogoś, kim nie jesteście.

Czy można wysłać do PCI swoje CV, nawet jeśli nie jest prowadzony proces rekrutacyjny na interesujące nas stanowisko? Jeśli tak, to gdzie należy złożyć aplikację?

Oczywiście! Zawsze chętnie poznamy nowe osoby. Ba! Często korzystamy z bazy CV w toku prowadzonych naborów. Jeżeli chcesz nam się przedstawić - zawsze możesz zadzwonić, napisać maila, wysłać CV. Najlepiej jak trafią te informacje prosto do mnie (tel. 504 238 405, mail: k.wisniewska@pcinn.org) lub na maila praca@pcinn.org. Wysyłając swoje aplikacje pamiętajcie o zgodach RODO.

UE UE