Wygraj pobyt w symulowanej bazie kosmicznej

Wygraj pobyt w symulowanej bazie kosmicznej

19 października 2020 12:24

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie on-line w dniach 23-25 października br. Spacehack to wydarzenie towarzyszące podczas Kongresu 590. Zespoły rywalizują w trzech kategoriach: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory). Tematem przewodnim jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla jednego z w/w tematów.

Konkursowe jury dokona oceny prac uwzględniając oryginalność i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, poziom zaawansowania, funkcjonalność, design, a także zgodność wykonanego projektu z tematem konkursu. Nagroda specjalna to 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistyczna baza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej. Lunares jest jedynym tego typu obiektem w Europie. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Podczas Spacehack zapewniamy uczestnikom wsparcie ekspertów z zakresu: IT, gier, sztucznej inteligencji i robotyki. Na zakończenie rywalizacji, jury wyłoni 3 zwycięskie zespoły. Dla najlepszych nagrody pieniężne: I miejsce 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, III miejsce 2 000 zł.

UE UE