Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

2 grudnia, 2022

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”.

Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych.

Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe:

System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie

Celem projektu jest utworzenie systemu do optymalizacji usług transportu na żądanie (ang. demand-responsive transport, DRT) w zakresie elastycznego planowania tras pojazdów komunikacji zbiorowej, co jest rozwijającą się i innowacyjną problematyką w skali globalnej. Funkcjonalność tworzonego systemu zakłada przyjmowania zleceń od klientów-podróżnych i planowania dla pojazdów tras najlepiej dostosowanych do tych zleceń.

Batony wegańskie

Celem projektu jest opracowanie receptury i technologii batonów wysokobiałkowych z przeznaczeniem dla osób świadomie rezygnujących z produktów odzwierzęcych, szczególnie tych o zwiększonej aktywności fizycznej, jak także dla osób posiadających alergie na gluten i laktozę. Przewiduje się produkcję różnych wariantów batonów to znaczy batony dla osób odchudzających się , dla dzieci i młodzieży, dla osób aktywnych fizycznie czy rekonwalescentów i osób starszych

Produkcja bionawozu z biodegradowalnej frakcji odpadów komunalnych i osadów ściekowych

Technologia stanowi ekotechnologię tj. przetwarzanie odpadów (osad ściekowy, odpady komunalne) w produkt (bionawóz), co wpisuje się w zrównoważony model gospodarki cyrkulacyjnej.  Technologia dedykowana dla oczyszczalni ścieków i zakładów komunalnych. Bionawóz przeznaczony do wykorzystania w ekologicznym i zrównoważonym rolnictwie, ogrodnictwie i szkółkarstwie.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content