Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

2 grudnia, 2022

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”.

Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych.

Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe:

System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie

Celem projektu jest utworzenie systemu do optymalizacji usług transportu na żądanie (ang. demand-responsive transport, DRT) w zakresie elastycznego planowania tras pojazdów komunikacji zbiorowej, co jest rozwijającą się i innowacyjną problematyką w skali globalnej. Funkcjonalność tworzonego systemu zakłada przyjmowania zleceń od klientów-podróżnych i planowania dla pojazdów tras najlepiej dostosowanych do tych zleceń.

Batony wegańskie

Celem projektu jest opracowanie receptury i technologii batonów wysokobiałkowych z przeznaczeniem dla osób świadomie rezygnujących z produktów odzwierzęcych, szczególnie tych o zwiększonej aktywności fizycznej, jak także dla osób posiadających alergie na gluten i laktozę. Przewiduje się produkcję różnych wariantów batonów to znaczy batony dla osób odchudzających się , dla dzieci i młodzieży, dla osób aktywnych fizycznie czy rekonwalescentów i osób starszych

Produkcja bionawozu z biodegradowalnej frakcji odpadów komunalnych i osadów ściekowych

Technologia stanowi ekotechnologię tj. przetwarzanie odpadów (osad ściekowy, odpady komunalne) w produkt (bionawóz), co wpisuje się w zrównoważony model gospodarki cyrkulacyjnej.  Technologia dedykowana dla oczyszczalni ścieków i zakładów komunalnych. Bionawóz przeznaczony do wykorzystania w ekologicznym i zrównoważonym rolnictwie, ogrodnictwie i szkółkarstwie.

Udostępnij
Skip to content