„Poznaj Swoje Możliwości” – uczniowski projekt realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

10 lutego, 2023

Już wkrótce, w przestrzeniach ProtoLabu zostanie zrealizowany projekt „Poznaj Swoje Możliwości”, którego celem jest zaprezentowanie młodzieży z rzeszowskich szkół średnich różne kierunki kształcenia oraz możliwości rozwoju zawodowego.

„Poznaj Swoje Możliwości” to projekt pięcioosobowego zespołu, w skład którego wchodzą uczniowie drugiej klasy VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Uczestniczą oni w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, która umożliwia tworzenie projektów społecznych i nie tylko.


W ramach projektu, uczniowie organizują spotkania, na których wykładowcy przeprowadzą wykłady i zajęcia warsztatowe w sposób kreatywny i nowatorski tak, aby uczestnicy poczuli specyfikę kształcenia na danym kierunku.


Na zajęciach zostaną przeprowadzone spotkania m.in. z coachami biznesu i lokalnymi przedsiębiorcami, którzy opowiedzą, jak wyglądała ich ścieżka kariery zawodowej i droga do sukcesu.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content