PCI przyznało kolejne granty dla podkarpackich naukowców

30 czerwca, 2022

W dniu 29 czerwca 2022 roku odbyło się posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów Podkarpackiego Centrum Innowacji (KAZ). Głównym punktem spotkania była dyskusja i głosowanie nad podjęciem Uchwały KAZ nt. zwiększenia alokacji III naboru do Programu grantowego, w celu dofinansowania 5 projektów z listy rezerwowej. Członkowie KAZ jednogłośnie zarekomendowali jej podjęcie. 

– Do Politechniki Rzeszowskiej trafi nieco ponad 1 mln zł na realizację 3 projektów, a do Uniwersytetu Rzeszowskiego 0,5 mln zł, które sfinansuje 2 projekty badawczo-rozwojowe. Taka możliwość wynika z oszczędności w Programie grantowym. Są to głównie kwoty stanowiące różnicę między wartością umów grantowych i wydatków przedstawionych do rozliczenia przez uczelnie. Są one na bieżąco monitorowane przez Dział Programów Grantowych, dzięki czemu mogliśmy zainicjować cały proces z odpowiednim wyprzedzeniem. Dużą rolę odegrała tu również sprawna współpraca z władzami uczelni, jak również pozytywna odpowiedź ze strony Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego, pełniącego rolę Instytucji Zarządzającej   – mówi Krzysztof Borowicz, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju Technologii w PCI, pełniący funkcję Zastępcy Przewodniczącego KAZ. 

Rozpoczęcie realizacji projektów planowane jest na sierpień br., a ich zakończenie na styczeń 2023 r. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Komitet Alokacji Zasobów PCI jest organem kolegialnym powołanym w celu prowadzenia i nadzorowania współpracy Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. oraz partnerów PCI, którymi są: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content