Kreacje architektoniczne. PCI zaprasza na warsztaty dla studentów i młodych projektantów

21 listopada, 2022

Trwają zapisy na warsztaty architektoniczne dla studentów i młodych projektantów – pierwsze zajęcia już 24 listopada. Organizatorami szkolenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji i Politechnika Rzeszowska. 

„Kreacje architektoniczne” to cykl warsztatów, w trakcie których praktycy z Politechniki Rzeszowskiej przedstawią tematy związane z architekturą i urbanistyką, tym samym inspirując uczestników do tworzenia własnych projektów.

Warsztaty poprowadzą eksperci z Politechniki Rzeszowskiej: inż. arch. Paulina Walkowicz oraz inż. arch. Dominika Wołowiec, a nad merytoryką czuwa dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek.

– Jako młode architektki chcemy pokazać jak istotne jest kreowanie miasta skupione na człowieku. Odczuwanie danej przestrzeni ukierunkowane jest formą, w której nam ją zaprezentowano, a to wpływa na nasze samopoczucie i zachowanie. Wrażliwe kreowanie przestrzeni  pozwala korzystać z zasobów miasta, tworzyć relacje społeczne i budować świadomą społeczność. Aktualnie możemy zauważyć zanikającą przestrzeń miejską na rzecz prywatnych przestrzeni. Miasta przejęły samochody, a miejsce do życia i rozwoju człowieka zanika. Bogactwo życia w przestrzeni miejskiej jest nadal niezauważone, a jednak jest formą komunikacji, spotkań, aktywności. Musimy popatrzeć z innej perspektywy na planowanie przestrzeni i projektować z myślą o człowieku, zainwestować w poczucie wzajemnego komfortu, z którego będzie korzystać większa grupa osób. Każdy użytkownik ma wpływ na to jak wygląda miasto, w którym żyjemy. Pokażmy jak projektować wysokiej jakości przestrzenie z  troską o nasze zdrowie, szczęście i dobre samopoczucie użytkowników. Dlatego przychodzimy z pytaniem do uczestników: W jakim mieście chcemy żyć? Razem zdecydujmy o przyszłości naszego otoczenia – podkreślają prowadzące.

W trakcie warsztatów, uczestnicy nauczą się tworzyć przyjazne, kreatywne i bezpieczne przestrzenie publiczne i stworzą własne kreacje. Dla tych, którzy zastanawiają się nad studiami na kierunku architektura, warsztaty będą okazją do poznania tej specjalizacji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja – liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy i szczegóły: https://event.pcinn.org/architektura .

Udostępnij
Skip to content