Zapraszamy na IV Konferencję „Innowacje-Pomiary-Akredytacje”

18 października, 2021

24 listopada 2021 odbędzie się IV Konferencja „Innowacje -Pomiary-Akredytacje” (IPA) organizowana przez Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. 

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli laboratoriów badawczych, wzorcujących, akredytowanych i nieakredytowanych oraz przedstawicieli firm zlecających badania swoich wyrobów  lub wzorcowania aparatury pomiarowej. Wydarzenie odbędzie się w drugim dniu Forum Nauki i Biznesu organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

W tym roku czwarta edycja tej konferencji odbędzie się pod hasłem: „Kompetencje laboratoriów wobec wymagań zleceniodawców badań”.

W pierwszej części konferencji zaprezentowane będą referaty dotyczące zagadnień akredytacji, certyfikacji wyrobów, jakości wyników pomiarów, szacowania ryzyka i oceny niepewności wyników pomiarów. W drugiej części przedstawione zostaną problemy związane ze świadczeniem usług badawczych  przez laboratorium mobilne oraz laboratorium działające na rynku niemieckim. Zaprezentowany będzie także Campus Laboratoriów Głównego Urzędu Miar budowany w Górach świętokrzyskich. Podsumowaniem konferencji będzie dyskusja panelowa w której udział wezmą przedstawiciele podkarpackich firm odpowiedzialni za zlecanie na zewnątrz badań laboratoryjnych i wzorcowań aparatury pomiarowej.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content