Zakończyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

25 kwietnia, 2022

Dwa dni wydarzenia, cztery panele tematyczne, ponad trzydzieści wystąpień ekspertów z Polski i ze świata. 21-22 kwietnia 2022 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Międzynarodowe Prawo Lotnicze i Kosmiczne – wyzwania i zagrożenia”. Partnerem strategicznym konferencji było Podkarpackie Centrum Innowacji. 

Uczestnicy VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii mieli okazję zapoznać się z aktualnie prowadzonymi badaniami w dziedzinie prawa lotniczego i kosmicznego. Wśród prelegentów wydarzenia znaleźli się krajowi i międzynarodowi praktycy, specjaliści oraz naukowcy związani m.in. z branżą lotniczą.  

Konferencja była podzielona na cztery zróżnicowane panele tematyczne:

• Bezpieczeństwo transportu lotniczego;

• Operacyjne funkcjonowanie bezzałogowych systemów – wybrane problemy prawno-techniczne;

• Lotnictwo cywilne w dobie pandemii;

• Wyzwania dla prawa kosmicznego.

Tegoroczna edycja Konferencji skoncentrowała się wokół aktualnych zagadnień odgrywających coraz większą rolę we współczesnym międzynarodowym prawie lotniczym i kosmicznym.

Jedno z wystąpień w drugim dniu konferencji dotyczyło projektu pilotażowego „PCI Space Exploration”. – Tegoroczna edycja konferencji stała się doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia projektu PCI Space Exploration na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tego typu wydarzenia dają dobrą przestrzeń do dyskusji na temat możliwości realizacji nowych projektów rozwojowych związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej. To właśnie studenci, naukowcy i innowatorzy mają potencjał do tego, aby aktywnie uczestniczyć w interdyscyplinarnych przedsięwzięciach na Podkarpaciu w przestrzeni dedykowanej tworzeniu prototypów czyli PCI ProtoLab – mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs: Space Exploration.

Organizatorami Konferencji są Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Grupa Lokalna ELSA Rzeszów

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content