Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

23 marca, 2023

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Tematyką przewodnią konferencji było współczesne zarządzanie zasobami energia – woda – odpady. Prelekcje wygłoszone w trakcie wydarzenia skupiły się wokół optymalizacji zużycia energii, nadchodzących zmian związanych z opłatą deszczową w 2023r., zagadnień gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej oraz aspektów ponownego wykorzystania odpadów przemysłowych.

– Analiza tematyki związanej z zarządzaniem zasobami energii, wody, odpadów i innych szczególnie w czasie galopująco rosnących kosztów jest niezmiernie ważna. Zastosowanie w przedsiębiorstwach rozwiązań wypracowanych w ramach badań naukowych i mających na celu optymalizację może przynosić wymierne korzyści w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Uważam, że Konferencja Podkarpacka Gospodarka 2023 idealnie wprowadziła w tematykę istniejących rozwiązań i uświadomiła jak ważna jest współpraca pomiędzy sferą nauki oraz gospodarki – komentuje Monika Smaczna, Koordynator projektu Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W trakcie konferencji zaprezentowano również opracowane na Podkarpaciu wynalazki, które
w przyszłości pomogą zaoszczędzić zasoby naturalne. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się m.in. podkarpaccy naukowcy, przedsiębiorcy i osoby zainteresowane tematyką gospodarki obiegu zamkniętego.

Partnerami konferencji byli: Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki
i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, METKOM oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie.

Udostępnij
Skip to content