Za nami drugie szkolenie dla laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW

17 listopada, 2023

W siedzibie PCI odbyło się kolejne szkolenie dla laboratoriów zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących

💡Podkarpacka Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących we współpracy z firmą CE2 Centrum Edukacji zorganizowała cykl wydarzeń o charakterze edukacyjnym. Dzisiaj pracownicy laboratoriów zrzeszonych w Sieci PSLBiW poznali praktyczne podejście do analizy ryzyka w laboratorium akredytowanym. Szkolenie poprowadziła dr Iwona Madejska. O wartości takich wydarzeń mówi Anna Smyk, Koordynator Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących:

-Cieszę się bardzo, że mamy takie możliwości, aby sprowadzać do Rzeszowa mocno merytorycznych szkoleniowców – praktyków. W tych cyklach szkoleniowych, które oferujemy wszystkim pracownikom laboratoriów współpracujących w ramach Sieci, skupiamy się na różnych tematach, które można zamknąć jedną klamrą – dążenie do doskonalenia w działaniach laboratoryjnych. Wśród korzystających z tych szkoleń są m.in. przedstawiciele uczelnianych laboratoriów przygotowujących się do akredytacji, więc mam małą satysfakcję, że jako PCI możemy ułatwić tym laboratoriom dostęp do interesujących ich szkoleń.

Na cykl, składają się 3 szkolenia. Szkolenie nr 1: „Tworzenie rynkowej oferty usług badawczych przez laboratorium”, które odbyło się 30 października (I część – online) oraz 6 listopada (II część – stacjonarnie). Szkolenie nr 2: „Praktyczne podejście do analizy ryzyka w laboratorium akredytowanym”, które właśnie miało miejsce 13 listopada (I część – online) oraz 17 listopada (II część – stacjonarnie). Natomiast Szkolenie nr 3: „Zarządzanie czasem i własną efektywnością w laboratoriach” odbędzie się 14 grudnia (I część – online) oraz 15 grudnia (II część – stacjonarnie).

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content