Wręczono nagrody zdobyte podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2023

5 czerwca, 2023

W piątek, 2 czerwca 2023 r. w siedzibie PCI ProtoLab wręczono medale i wyróżnienia zdobyte przez podkarpackich naukowców w trakcie Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2023. W wydarzeniu udział wzięli m.in.  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz, dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR, dr Agnieszka Woźniak oraz dr hab. inż. Ryszard Pukała, prof. PWSTE.

W trakcie tegorocznej edycji Targów INTARG, projekty podkarpackich naukowców zdobyły jedną nagrodę platynową, trzy złote medale, pięć srebrnych i jeden brązowych, natomiast PCI otrzymało Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za szczególną aktywność  w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2022 roku. 2 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przedstawicielom wyróżnionych zespołów naukowych. – Cieszymy się, że nasze uczelnie wyższe uzyskują nagrody tak wysokiej rangi. Te medale i wyróżnienia wskazują na to, że misja powierzona PCI została wykonana dobrze – mówi Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus.

Wśród wyróżnionych projektów znalazły się te, którymi autorami są naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, PWSTE w Jarosławiu oraz PANS w Krośnie. – Poprzez Podkarpackie Centrum Innowacji budujemy taki łańcuch wartości – począwszy od Programu grantowego, który daje możliwość finansowania prac B+R aż do rozwoju opracowanych technologii – mówi Timea Sulenta – Pluta, dyrektor zarządzający ds. komercjalizacji badań w PCI.

Fotorelacja i film z wręczenia nagród znajdują się poniżej.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content