Ruszył Program Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej (PAPA)

17 października, 2023

We wtorek 17. października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Programu Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej Science Startup. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z metodyki Design Thinking, które poprowadził Łukasz Szubart, Prototypista i UX designer, ekspert Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Uczestnicy łącznie przejdą przez 48 godzin szkoleń w 9 blokach tematycznych. Skorzystają również z doradztwa indywidualnego i będą mieć możliwość wymienić się doświadczeniami. Po ukończeniu programu, każdy uczestnik otrzyma unikalny Certyfikat Menadżera Transferu Technologii, który będzie świadectwem zdobytych kompetencji.

Jest to fascynujące wydarzenie, które wspiera rozwój przedsiębiorczości akademickiej na Podkarpaciu. Program Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej Science Startup stanowi niezwykłe wsparcie dla środowiska naukowego, odpowiadając na rosnące potrzeby regionu. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 17. października, to zaledwie preludium do fascynującej podróży – mówi Radosław Krajewski, Specjalista ds. Rozwoju Technologii PCI.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane ze strony środowiska naukowego Podkarpacia. Jego celem jest kształtowanie postaw proinnowacyjnych i przedsiębiorczych oraz wsparcie podkarpackich naukowców w zakładaniu start-upów akademickich, czyli przedsiębiorstw budujących swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o wyniki prac B+R.

Organizowany przez PCI program nie tylko oferuje solidne fundamenty teoretyczne, ale także stawia na praktykę, umożliwiając uczestnikom wymianę doświadczeń i korzystanie z indywidualnego doradztwa. To inicjatywa, która nie tylko rozwija kompetencje techniczne, ale także kształtuje postawy proinnowacyjne i przedsiębiorcze  – mówi Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań PCI.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content