Przedsiębiorcy z Business Innovation Hub zwiedzili siedzibę Podkarpackiego Centrum Innowacji

13 września, 2023

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć przedsiębiorców z Business Innovation Hub w siedzibie PCI. Podczas spotkania przedstawiliśmy szeroką działalność PCI w kontekście budowania kompetencji młodych ludzi oraz nawiązywania potencjalnej współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem.

Nasze pracownie ProtoLab wzbudziły szczególne zainteresowanie ze względu na dostępność różnorodnych urządzeń i technologii, które mogą być użyte do realizacji innowacyjnych pomysłów. Cieszy nas, że możemy dostarczać narzędzi i wsparcia dla przedsiębiorców oraz młodych innowatorów.

Podziękowania dla dr inż. Tomasza Żabińskiego za współorganizację tego inspirującego spotkania. – Serdecznie dziękujemy za obecność i cenne dyskusje. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie owocne efekty i przyczyni się do rozwoju innowacyjnych projektów – mówi Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content