Przedsiębiorcy z Business Innovation Hub zwiedzili siedzibę Podkarpackiego Centrum Innowacji

13 września, 2023

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć przedsiębiorców z Business Innovation Hub w siedzibie PCI. Podczas spotkania przedstawiliśmy szeroką działalność PCI w kontekście budowania kompetencji młodych ludzi oraz nawiązywania potencjalnej współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem.

Nasze pracownie ProtoLab wzbudziły szczególne zainteresowanie ze względu na dostępność różnorodnych urządzeń i technologii, które mogą być użyte do realizacji innowacyjnych pomysłów. Cieszy nas, że możemy dostarczać narzędzi i wsparcia dla przedsiębiorców oraz młodych innowatorów.

Podziękowania dla dr inż. Tomasza Żabińskiego za współorganizację tego inspirującego spotkania. – Serdecznie dziękujemy za obecność i cenne dyskusje. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie owocne efekty i przyczyni się do rozwoju innowacyjnych projektów – mówi Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.

Udostępnij

Przeczytaj również

21 września, 2023

Odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów

W dniu 21 września 2023 roku w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów. Wzięli w nim udział przedstawiciele uczelni partnerskich, przedsiębiorstw i organizacji biznesowych z regionu oraz PCI i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące współpracy pomiędzy Podkarpackim Centrum Innowacji, a Uczelniami – Partnerami projektu w latach 2024 – 2029, stan aktualny i planowane działania dotyczące Programu grantowego PCI, a także partnerstwa PCI w Europejskiej Radzie ds. Innowacji. Podsumowano również przeprowadzenie naboru do Mini Funduszu Rozwojowego. Komitet Alokacji Zasobów PCI jest organem kolegialnym powołanym w celu prowadzenia i nadzorowania współpracy Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. oraz partnerów PCI, którymi są: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

21 września, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji Partnerem w Projekcie „MounteResilience”

Projekt „MountResilience” otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji „Horyzont Europa” – Mission CLIMA. Dzieki projektowi europejskie regiony i lokalne społeczności na obszarach górskich uzyskają wsparcie w zakresie przystosowania się do zmiany klimatycznych. Projekt realizowany będzie przez ponad 40 partnerów z 10 górskich regionów Europy, a Podkarpackie Centrum Innowacji będąc jedyną polską organizacją w Projekcie, reprezentuje województwo podkarpackie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

18 września, 2023

Konferencja w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu

Jesteśmy w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na wyjątkowej konferencji dotyczącej sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz innowacji technologicznych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content