Podkarpackie Centrum Innowacji w debacie: “Wojewódzki program przeciwdziałania zmianom klimatu”

7 listopada, 2023

Mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie o tematyce “Wojewódzki program przeciwdziałania zmianom klimatu” zorganizowanej przez portal „Nowiny24”. Podkarpackie Centrum Innowacji reprezentował Krzysztof Borowicz, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju Technologii. W dyskusji pod przewodnictwem Marka Długopolskiego, szefa Działu Projektów Specjalnych w Polska Press Sp. z o.o. udział wzięli również Andrzej Kulig, Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Mirosław Ruszała, szef Rady Programowej Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie.

W trakcie dyskusji rozważano istotne kwestie związane z “Wojewódzkim programem przeciwdziałania zmianom klimatu”, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii oraz koncepcji gospodarki w obiegu zamkniętym. Debata skoncentrowała się także na strategiach przeciwdziałania zmianom klimatu i wielopłaszczyznowej adaptacji do tych zmian, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

W tematykę tę wpisują się zaprezentowane podczas debaty projekty dofinansowane z Programu Grantowego PCI i projekt “MountResilience” finansowany w ramach programu Horyzont Europa, gdzie Podkarpackie Centrum Innowacji pełni rolę jednego z 47 europejskich partnerów.

Debatę można obejrzeć tutaj: Klimat się zmienia i to dość gwałtownie. Co zrobić, by zmiany te były możliwie bezbolesne dla mieszkańców Podkarpacia? | Nowiny (nowiny24.pl)

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content