Podkarpackie Centrum Innowacji na Space Tech Expo Europe

17 listopada, 2023

W dniach 14-16 listopada 2023 r. delegacja Podkarpackiego Centrum Innowacji uczestniczyła w prestiżowym wydarzeniu – Space Tech Expo Europe. Obecność na tym znaczącym globalnym spotkaniu branżowym w Bremie, stanowiła doskonałą okazję do nawiązywania relacji, aktualizacji wiedzy na temat najnowszych technologii kosmicznych oraz pozyskania cennego know-how.

Podczas wydarzenia Podkarpackie Centrum Innowacji reprezentowali Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań oraz Sławomir Kowalski, Wiceprezes Zarządu.

Rakiety, satelity, łaziki, a nawet suszona żywność  – uczestnictwo w wydarzeniu pozwoliło na zapoznanie się z nowymi technologiami i produktami opracowanymi przez europejskie przedsiębiorstwa działające w obszarze branży space. Mnóstwo ciekawych ludzi rozwijających swoje start-upy i pomysły na nowe zastosowanie w tej branży oraz tematów dotyczących finansowanie niejednokrotnie bardzo kosztownego wdrożenia technologicznego – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.

W trakcie trzydniowego wydarzenia, przedstawiciele PCI mieli okazję posłuchać najważniejszych liderów branży, a także wymienić się doświadczeniami w obszarze branży kosmicznej

Space Tech Expo Europe, odbywające się po raz szósty, umożliwia przemysłowi kosmicznemu prezentację najnowszych technologii, nawiązywanie kontaktów oraz udział w inspirujących debatach tematycznych. To miejsce, gdzie branża kosmiczna spotyka się, aby dzielić się wiedzą i kompetencjami.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content