PCI podpisało list intencyjny z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie i Polskim Towarzystwem Statystycznym

11 września, 2023

Przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, Polskiego Towarzystwa Statystycznego oraz Podkarpackiego Centrum Innowacji podpisali list intencyjny.

Celem porozumienia jest współpraca w zakresie wymiany informacji, podejmowania wspólnych projektów naukowo-badawczych oraz opracowań analityczno-statystycznych. Podpisany dokument zakłada także m.in.:

  • realizację projektów naukowo-badawczych, których obszary tematyczne mają służyć rozwojowi innowacyjności województwa podkarpackiego poprzez opracowanie metodologii badawczych, zbieranie danych i ich analizę,
  • wymianę informacji o istotnym znaczeniu dla wykonywania zadań w zakresie zaistniałych i dostrzeżonych problemów związanych z prowadzonymi projektami naukowo-badawczymi i pracami analityczno-statystycznymi,
  • upowszechnianie i promocję wyników prowadzonych projektów naukowo-badawczych na rzecz rozwoju innowacyjności w województwie podkarpackim, czy też
  • współpracę na poziomie medialnej komunikacji zewnętrznej.

Działania te ze strony Podkarpackiego Centrum Innowacji realizować będzie Dział Badań i Analiz. – Zainicjowanie współpracy z GUS oraz PTS wpłynie znacząco na poszerzenie zakresu oraz wdrożenie różnorodnych narzędzi badawczych w ramach kolejnych inicjatyw PCI związanych z pozyskiwaniem i analizą danych oraz rozpowszechnianiem wiedzy. Jest to niezwykle ważne w sytuacji, gdy dynamiczny rozwój regionu zależy od skutecznej adaptacji do światowych trendów kreujących gospodarkę opartą na wiedzy oraz dostępu do informacji, która jest obecnie jednym z najważniejszych czynników konkurencyjnych. To kolejny krok w profesjonalizacji tego obszaru funkcjonowania PCI, za który odpowiada Dział badań i analiz – podkreśla Krzysztof Borowicz, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju Technologii w PCI

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content