PCI otrzymało tytuł Laureata Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023

14 listopada, 2023

W dniach 13-14.11 odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju – X Polski Kongres Przedsiębiorczości. Podkarpackie Centrum Innowacji otrzymało tytuł Laureata Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023. Nagrodę odbierał reprezentujący Spółkę Marcin Dygoń, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów i Administracji.

Nagroda innowacyjności otrzymana podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest wyrazem uznania dla całego Zespołu PCI, a także dla tego innowacyjnego pomysłu, jakim jest PCI. Pomysłu unikalnego w skali europejskiej, realizowanego w regionie, w województwie podkarpackim. To uznanie jest szczególnie dla nas ważne, gdyż pochodzi od przedsiębiorców i jest potwierdzeniem słuszności naszej misji streszczanej w haśle “łączymy naukę z biznesem”. To pokazuje także, że biznes dostrzega wartość w badaniach naukowych i pracach badawczo-rozwojowych inicjowanych w podkarpackich uczelniach, w które PCI zainwestowało poprzez Program grantowy, walidację biznesową oraz transfer technologii. PCI wnosi istotny wkład do łańcucha wartości nowych technologii. Mam nadzieje, że już wkrótce, te technologie staną się kanwą rozwiązań aplikacyjnych i nowych firm o profilu deeptech’owym, gdzie nauka nie tylko łączy się ale staje się fundamentem rozwiązań biznesowych.

PCI będąc Partnerem Kongresu miało także możliwość przedstawienia swojej oferty oraz portfolio wypracowanych technologii szerszemu gronu uczestników Wydarzenia. Przedstawiciel PCI, w roli prelegenta, wziął także udział w panelu “Nie ma przyszłości bez nowoczesności”, w trakcie którego omawiano rolę uczelni i centrów transferu technologii w kreowaniu przyszłości. Uczestnictwo w Kongresie dało także możliwość udziału w wielu innych  fascynujących panelach dyskusyjnych, w tematyce komercjalizacji badań naukowych, siły polskiej nauki, czy zielonych technologii.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content