PCI gościem międzynarodowych warsztatów

9 czerwca, 2021

W dniach 8-9 czerwca odbyły się międzynarodowe warsztaty organizowane w ramach projektu OSS – One top Shop towards competetive SMEs, współfinansowanego z Programu INTERREG EUROPE. Organizatorem wydarzenia był Partner z Polski – Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..  

Tematem warsztatów była infrastruktura wsparcia innowatorów, pomysłodawców i start-upów w województwie podkarpackim. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały dobre praktyki związane z usługami wsparcia doradczego dla początkujących przedsiębiorców, obejmujące m.in. doradztwo w zakresie dostępu do finansowania, badań i rozwoju, dostępu do rynku, ułatwiania wiedzy technologicznej oraz edukacji w zakresie przedsiębiorczości.  

Jednym z ekspertów biorących udział w wydarzeniu była Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji. Zaprezentowała działalność PCI, opowiedziała o obecnie realizowanych projektach oraz Programie grantowym.  

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content