Ósme spotkanie przedstawicieli laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW

2 grudnia, 2021

19 listopada w sali konferencyjnej hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie odbyło się ósme spotkanie przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). 

Główna działalność PSLBiW ma na celu doskonalenie kompetencji współpracujących ze sobą laboratoriów oraz prezentację ich możliwości badawczych na platformie internetowej www.badania.pcinn.org, tworzonej przez PCI. Jedną z form realizacji wymienionych celów są spotkania przedstawicieli laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW.

Ósme spotkanie organizowane przez PSLBiW miało formę stacjonarną. Udział w nim wzięło 30 reprezentantów 25 laboratoriów zrzeszonych w Sieci. 

Spotkanie rozpoczął dr inż. Roman Tabisz, który omówił zebranym aktualny stan Sieci. Następnie Anna Smyk, Asystentka Koordynatora przedstawiła uczestnikom spotkania ankietę dotyczącą oczekiwanych szkoleń. Wyniki tej ankiety będą bazą do przygotowywanego przez Sieć programu szkoleń przedstawicieli zrzeszonych laboratoriów na 2022 rok. 

Spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania programu IV Konferencji Innowacje – Pomiary – Akredytacje, która odbyła się 24 listopada w ramach II edycji Forum Nauki i Biznesu. W tym roku czwarta edycja tej konferencji odbyła się pod hasłem „Kompetencje laboratoriów wobec wymagań zleceniodawców badań”. 

Podczas spotkania, przedstawione zostały również możliwości wsparcia laboratoriów zrzeszonych w Sieci przez brokerów innowacji PCI. O tym, jak może wyglądać takie wsparcie, opowiedziała Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań w PCI.

Kolejne spotkanie PSLBiW odbędzie się w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content