Konferencja w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu

18 września, 2023

Jesteśmy w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na wyjątkowej konferencji dotyczącej sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz innowacji technologicznych.

Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządu ds. Komercjalizacji Badań podczas prezentacji mówiła o tym, jak w Podkarpackim Centrum Innowacji budujemy kompetencje wśród młodzieży i studentów, a także o tym, jak wspieramy naukowców, by rozwijać technologie. – Myślę, że poruszanie tematu kompetencji jest niezwykle istotne z punktu widzenia szybkiego rozwoju sektora IT i AI. Właściwe podejście do tematu umożliwi wprowadzenie zmian, dzięki którym lepiej przygotujemy zarówno studentów, jak i kadrę naukową do wejścia na rynek pracy i podjęcia współpracy z biznesem w sposób świadomy – podkreśla.

Podczas dwudniowej konferencji zaplanowano m.in. wykłady z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, cyberzagrożeń, luk kompetencyjnych w sektorach. Nie brakuje również warsztatów – np. z zakresu możliwości wykorzystania VR i AR, druku 3D, roli sektorów ICT w projekcie Bezpieczny Samorząd oraz cyberzagrożeń (hejtu i mowy nienawiści) prowadzony przez Forum Bezpiecznego Internetu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział Podkarpacki w imieniu Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content