Konferencja w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu

18 września, 2023

Jesteśmy w Państwowej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na wyjątkowej konferencji dotyczącej sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz innowacji technologicznych.

Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządu ds. Komercjalizacji Badań podczas prezentacji mówiła o tym, jak w Podkarpackim Centrum Innowacji budujemy kompetencje wśród młodzieży i studentów, a także o tym, jak wspieramy naukowców, by rozwijać technologie. – Myślę, że poruszanie tematu kompetencji jest niezwykle istotne z punktu widzenia szybkiego rozwoju sektora IT i AI. Właściwe podejście do tematu umożliwi wprowadzenie zmian, dzięki którym lepiej przygotujemy zarówno studentów, jak i kadrę naukową do wejścia na rynek pracy i podjęcia współpracy z biznesem w sposób świadomy – podkreśla.

Podczas dwudniowej konferencji zaplanowano m.in. wykłady z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, cyberzagrożeń, luk kompetencyjnych w sektorach. Nie brakuje również warsztatów – np. z zakresu możliwości wykorzystania VR i AR, druku 3D, roli sektorów ICT w projekcie Bezpieczny Samorząd oraz cyberzagrożeń (hejtu i mowy nienawiści) prowadzony przez Forum Bezpiecznego Internetu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział Podkarpacki w imieniu Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Udostępnij

Przeczytaj również

21 września, 2023

Odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów

W dniu 21 września 2023 roku w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów. Wzięli w nim udział przedstawiciele uczelni partnerskich, przedsiębiorstw i organizacji biznesowych z regionu oraz PCI i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące współpracy pomiędzy Podkarpackim Centrum Innowacji, a Uczelniami – Partnerami projektu w latach 2024 – 2029, stan aktualny i planowane działania dotyczące Programu grantowego PCI, a także partnerstwa PCI w Europejskiej Radzie ds. Innowacji. Podsumowano również przeprowadzenie naboru do Mini Funduszu Rozwojowego. Komitet Alokacji Zasobów PCI jest organem kolegialnym powołanym w celu prowadzenia i nadzorowania współpracy Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. oraz partnerów PCI, którymi są: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

21 września, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji Partnerem w Projekcie „MounteResilience”

Projekt „MountResilience” otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji „Horyzont Europa” – Mission CLIMA. Dzieki projektowi europejskie regiony i lokalne społeczności na obszarach górskich uzyskają wsparcie w zakresie przystosowania się do zmiany klimatycznych. Projekt realizowany będzie przez ponad 40 partnerów z 10 górskich regionów Europy, a Podkarpackie Centrum Innowacji będąc jedyną polską organizacją w Projekcie, reprezentuje województwo podkarpackie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 września, 2023

Przedsiębiorcy z Business Innovation Hub zwiedzili siedzibę Podkarpackiego Centrum Innowacji

Mieliśmy przyjemność gościć przedsiębiorców z Business Innovation Hub w siedzibie PCI. Podczas spotkania przedstawiliśmy szeroką działalność PCI w kontekście budowania kompetencji młodych ludzi oraz nawiązywania potencjalnej współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content