Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

28 listopada, 2023

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców, naukowców, wynalazców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką innowacji. Program wydarzenia został przygotowany tak, aby dostarczyć uczestnikom praktycznej wiedzy i inspiracji do działania. Wśród prelegentów znajdują się doświadczeni eksperci z branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą, m.in.:

 • Piotr Zakrzewski, Wiceprezes Urzędu Patentowego,
 • dr hab. Ewa Lekka-Kowalik, prof. KUL,
 • Konrad Futera, Rzecznik patentowy Kancelarii AOMB Sp. z o.o.,
 • Mariusz Strzecha, CEO KOORDYNACJA, Prezes Zarządu Prototyp24, Właściciel Centrum Medycznego, Naukowiec, Wynalazca, Wykładowca akademicki,
 • Wioletta Choma-Wiątek, Senior Consultant Enterprise Europe Network,
 • Tomasz Żabiński, Edox Systems,
 • Piotr Kamiński, Kanclerz Loży Rzeszowskiej BCC,
 • Konrad Banecki, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego,
 • Rafał Kowalczyk, Prezes Fundacji Optea,
 • Michał Pilecki, Polska Agencja Kosmiczna;
 • Marcin Spiralski, Kierownik Sekcji Usług Teledetekcyjnych w Łukasiewicz-Instytucie Lotnictwa,
 • dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRZ,
 • dr inż. Adam Jan Zwierzyński.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione najlepsze projekty, które powstały przy wsparciu Podkarpackiego Centrum Innowacji, a osoby współpracujące z PCI podzielą się tym, jakie sukcesy odnieśli dzięki takiemu partnerstwu. Uczestnicy dowiedzą się także m.in., jak pozyskać finansowanie na rozwój działalności, jak korzystać ze sztucznej inteligencji, czym jest koncepcja ESG i jak działa w organizacji, a także jak inwestować w nowe technologie, aby zwiększyć konkurencyjność firmy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji o konferencji oraz rejestracja na stronie internetowej: Konferencja Technologia – Biznes – Inwestycje (pcinn.org)

Tak było podczas pierwszej edycji konferencji, która odbyła się w 2022 r.
Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content