Inauguracja Roku Akademickiego w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego

5 października, 2023

W dniu 5 października 2023 roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem, które poprowadziła Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych, Prof. dr hab. Idalia Kasprzyk. Kolejnymi punktami programu były wystąpienia zaproszonych Gości oraz Dziekana Kolegium Nauk Przyrodniczych, dr hab. Marty Łuszczak, prof. UR.

Podkarpackie Centrum Innowacji reprezentował Sławomir Kowalski, Wiceprezes Zarządu.

Nieodłącznym elementem ceremonii była również immatrykulacja studentów I roku oraz śpiew Gaudeamus Igitur. W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody Dziekana Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Wyjątkowym momentem była prelekcja pt. “Matematyka w ubezpieczeniach”, którą wygłosił dr hab. Jacek Chudziak, Prof. UR. Ponadto, podczas uroczystości wystąpił przedstawiciel studentów, który podzielił się swoimi refleksjami na temat nowego roku akademickiego.

Inauguracja Roku Akademickiego w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego była wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego obecni mogli podziwiać nie tylko merytoryczne wystąpienia, ale także poczucie wspólnoty akademickiej i radość z rozpoczęcia kolejnego roku nauki.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content