Baza wiedzy dla naukowców już dostępna!

7 listopada, 2023

Na stronie Podkarpackiego Centrum Innowacji udostępniliśmy bazę wiedzy dla naukowców. Już teraz najważniejsze dla przedstawicieli nauki miejsca w sieci można znaleźć w jednym miejscu.

Baza wiedzy PCI to katalog na bieżąco aktualizowanych źródeł informacji przydatnych dla naukowców. Celem jej powstania była pomoc odbiorcom, czyli przede wszystkim przedstawicielom środowiska naukowego, w poszukiwaniu wartościowych treści czy miejsc w sieci związanych z ich obszarem zainteresowań.

Baza wiedzy ma także pomóc zaoszczędzić czas na poszukiwaniu stron konkretnych instytucji; pozwala także na poznanie nowych i zapoznanie się z ich działalnością czy tworzonymi treściami.

W bazie dostępne strony podzielone zostały na pięć kategorii:

· bazy patentowe – najważniejsze strony urzędów patentowych, baz wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych (zarówno w Polsce, jak i na całym świecie). To niezbędnik dla osób realizujących prace B+R;

· zewnętrzne źródła finansowania – strony związane z finansowaniem oraz komercjalizacją swoich prac B+R. W tym miejscu znajduje się zbiór instytucji będących operatorami konkursów czy oferujących stypendia;

· serwisy poświęcone nauce i repozytoria – ciekawe strony związane m.in. z popularyzacją nauki, do których warto zaglądać by być na bieżąco z nowinkami z różnych dziedzin;

· bazy publikacji naukowych – najważniejsze polskie i zagraniczne bazy naukowe. Obejmują one bazy pełnotekstowe, bibliograficzne oraz abstraktowe;

· biblioteki cyfrowe – zarówno te polskie, jak i zagraniczne, udostępniające cyfrowe publikacje w formie on-line. Są to między innymi zdigitalizowane publikacje papierowe, czasopisma elektroniczne, e-booki i multimedia.

Każdą z nich można filtrować i uszeregować, m.in. ze względu na nazwę, zasięg terytorialny czy dziedziny naukowe.

Baza znajduje się na stronie: https://naukowcy.pcinn.org/badania-i-analizy/#baza-wiedzy

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treściami obecnymi w bazie, a następnie do podzielenia się swoim zdaniem w krótkiej ankiecie [LINK].

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content