Badanie Innowacyjne Podkarpacie 2030. BADANIA I ROZWÓJ: potencjał i potrzeby środowiska naukowego regionu – współpraca cz. II

14 kwietnia, 2022

Na przełomie listopada i grudnia 2021 r. PCI realizowało badanie „Innowacyjne Podkarpacie 2030. BADANIA I ROZWÓJ: potencjał i potrzeby środowiska naukowego regionu”, którego celem było pozyskanie informacji na temat potencjału badawczo-rozwojowego podkarpackich jednostek naukowych oraz potrzeb podkarpackich uczelni i naukowców w zakresie finansowania projektów naukowych. W tej części badania zapytaliśmy respondentów o współpracę z partnerami naukowymi. 

Ponad 70% (125 ze 178 respondentów) podkarpackich naukowców biorących udział w badaniu zadeklarowało, że dotychczas podejmowało współpracę z partnerami naukowymi w celu przyznania środków finansowych na realizację projektów. Zdecydowana większość z nich, bo 107 osób to naukowcy zatrudnieni przez uczelnie akademickie.

Pozostałe odpowiedzi na pytania dotyczące doświadczeń naukowców w zakresie współpracy z krajowymi oraz międzynarodowymi partnerami naukowymi znajdują się na zaprezentowanej poniżej infografice.

Udostępnij
Skip to content