Webinar: Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy

19 marca, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w webinarze skierowanym do przedstawicieli podkarpackich uczelni, kadry naukowej prowadzącej projekty badawcze, działalność badawczo-rozwojową, pracowników jednostek naukowych, doktorantów, studentów, zainteresowanych zagadnieniami ochrony własności intelektualnej.

Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy

05.04.2023 r., godz. 10:00 – 12:00

Rejestracja: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/ochrona-wlasnosci-intelektualnej/

Agenda:

  1. System ochrony własności intelektualnej.
  2. Strategia ochrony własności intelektualnej.
  3. Narzędzia wsparcia dla innowatora.
  4. Proces zgłaszania wynalazku – aspekty praktyczne.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej, w tym procedurami zgłoszenia wynalazków.

Prelegenci:

  • Agnieszka Dudzińska – Naczelnik Wydziału, Departament Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej; Urząd Patentowy RP

Od 8 lat współtworzy i rozwija profesjonalne Centrum Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej w Urzędzie Patentowym RP, gdzie obecnie kieruje pracą grupy konsultantów. Specjalizuje się w dziedzinie ochrony własności intelektualnej ze szczególnym naciskiem na własność przemysłową. Nie są jej obce powiazania i granice pomiędzy ochroną prawno-autorską jak też ochroną prawa konkurencji. Swoją wiedzą wspiera przedsiębiorców w odkrywaniu świata własności intelektualnej i możliwości jakie niesie za sobą odpowiednia ochrona praw na dobrach niematerialnych.

  • Piotr Wiatrowski – Główny Specjalista, Departament Innowacyjności i Komunikacji; Urząd Patentowy RP

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze handlu międzynarodowego oraz krajowego, branży retali, obsłudze klienta oraz administracji publicznej. Absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej skierowanych do różnych grup słuchaczy, organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania do nowych zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej w ramach programu SME Fund skierowanymi do przedsiębiorców a także  śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej.

Każdy uczestnik, który wyrazi chęć, otrzyma zaświadczenie udziału w szkoleniu.

Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona (100 osób).

Rejestracja: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/ochrona-wlasnosci-intelektualnej/

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content