Jak przygotować wniosek w Horyzoncie Europa – zapraszamy na webinar

24 listopada, 2022

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w spotkaniu online organizowanym we współpracy z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Polska Południowo-Wschodnia. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli podkarpackich uczelni, kadry naukowej realizującej projekty badawcze, działalność badawczo-rozwojową, pracowników jednostek naukowych, doktorantów i studentów.

Jak przygotować wniosek w Horyzoncie Europa
06 grudnia 2022 r., godz. 10:00-11:30

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/pci-horyzont-europa

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane ogólne założenia Programu Horyzont Europa oraz wymogi jakie należy spełnić, aby do niego przystąpić oraz zwiększyć szanse na dofinansowanie.

Program:

  • Ogólne informacje o Horyzoncie Europa
  • Konkursy, dokumentacja
  • Poszukiwanie partnerów do projektów
  • Zasady finansowe

Każdy uczestnik, który wyrazi chęć, otrzyma zaświadczenie udziału w szkoleniu.
Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/pci-horyzont-europa

Udostępnij

Przeczytaj również

22 listopada, 2022

Człowiek z NASA w Rzeszowie: „Nasi inżynierowie są pod wrażeniem kompetencji polskich naukowców”

Zaangażowanie polskich naukowców i inżynierów w misje kosmiczne NASA jest realnym scenariuszem – przekonywał Artur B. Chmielewski. Inżynier z NASA gościł w Rzeszowie 15 i 16 listopada, na zaproszenie Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 listopada, 2022

Artur B. Chmielewski w Rzeszowie. PCI zaprasza na spotkanie z Polakiem, który pracuje w NASA

Jak rozpocząć karierę w branży kosmicznej? Czy NASA korzysta z rozwiązań polskich naukowców? W jaki sposób Podkarpacie może zaangażować się w przyszłe misje kosmiczne NASA? Na te i inne pytania odpowie Artur B. Chmielewski, w trakcie swojej wizyty w Rzeszowie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

4 listopada, 2022

Naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego opracowali nowe wzory użytkowe mankietów naramiennych do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi

Nad wymiarami mankietów naramiennych do pomiaru ciśnienia tętniczego dostosowanymi do osób z nietypowymi wymiarami kończyn górnych pracował zespół naukowy z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekt otrzymał blisko 60 tys. zł. dofinansowania w ramach II naboru do Programu grantowego PCI. Osoby z zespołem Downa czy niskorosłością charakteryzują się odmiennymi cechami antropometrycznymi, dlatego dostępne na rynku polskim i zagranicznym mankiety naramienne są nieodpowiednie, przez co pomiar ciśnienia tętniczego metodą osłuchową jest niemożliwy lub jego wynik może być zafałszowany. – Dokonaliśmy analizy dostępnych na rynku mankietów naramiennych do ciśnieniomierzy. Okazało się, że wymiary oferowanych produktów są niedostosowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną i/lub fizyczną, gdyż ich cechy antropometryczne znacząco różnią się od cech osób zdrowych. Bazując na własnych obserwacjach i wynikach przeprowadzonych […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content