Znamy najlepsze projekty II edycji Akademii ProtoLab!

28 stycznia, 2022

Zakończyła się II edycja Akademii ProtoLab, której tematyką przewodnią było Lotnictwo i Kosmonautyka. Wśród najlepszych projektów wypracowanych w trakcie tej edycji znalazły się koncepcje zespołów 4M, Supercluster oraz Mateusza Drysia. 

Akademia ProtoLab to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do osób w wieku 17-30 lat, mieszkających lub uczących się na terenie województwa podkarpackiego. Częścią każdej edycji Akademii jest konkurs, w ramach którego uczestnicy – z pomocą partnerów merytorycznych i ekspertów z PCI – tworzą koncepcje projektowe we wskazanej tematyce. 

W wyniku oceny i obrad komisji konkursowej, które miały miejsce w dniu 20 stycznia, wyłoniono 3 zespoły, które zostały Laureatami konkursu:

Zespół Supercluster z projektem InquAir, którego głównym założeniem jest obróbka i analiza danych satelitarnych dotyczących jakości powietrza i dostarczenie ich w przystępnej formie zainteresowanym podmiotom.

Zespół 4M z projektem Pangea, aplikacji, która wykorzystując dane satelitarne, docelowo ma za zadanie stanowić źródło istotnych wskaźników dla dwóch dużych sektorów wykorzystujących surowce naturalne: rolnictwa i gospodarki leśnej.

Mateusz Dryś z projektem DragonATC, czyli aplikacji z przeznaczeniem dla spottersów samolotowych. 

Wszystkim Laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom Akademii ProtoLab serdecznie gratulujemy!

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content