Znamy najlepsze projekty II edycji Akademii ProtoLab!

28 stycznia, 2022

Zakończyła się II edycja Akademii ProtoLab, której tematyką przewodnią było Lotnictwo i Kosmonautyka. Wśród najlepszych projektów wypracowanych w trakcie tej edycji znalazły się koncepcje zespołów 4M, Supercluster oraz Mateusza Drysia. 

Akademia ProtoLab to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do osób w wieku 17-30 lat, mieszkających lub uczących się na terenie województwa podkarpackiego. Częścią każdej edycji Akademii jest konkurs, w ramach którego uczestnicy – z pomocą partnerów merytorycznych i ekspertów z PCI – tworzą koncepcje projektowe we wskazanej tematyce. 

W wyniku oceny i obrad komisji konkursowej, które miały miejsce w dniu 20 stycznia, wyłoniono 3 zespoły, które zostały Laureatami konkursu:

Zespół Supercluster z projektem InquAir, którego głównym założeniem jest obróbka i analiza danych satelitarnych dotyczących jakości powietrza i dostarczenie ich w przystępnej formie zainteresowanym podmiotom.

Zespół 4M z projektem Pangea, aplikacji, która wykorzystując dane satelitarne, docelowo ma za zadanie stanowić źródło istotnych wskaźników dla dwóch dużych sektorów wykorzystujących surowce naturalne: rolnictwa i gospodarki leśnej.

Mateusz Dryś z projektem DragonATC, czyli aplikacji z przeznaczeniem dla spottersów samolotowych. 

Wszystkim Laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom Akademii ProtoLab serdecznie gratulujemy!

Udostępnij

Przeczytaj również

2 grudnia, 2022

Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”. Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych. Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe: System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie Celem projektu jest utworzenie systemu do […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

Zakończyła się konferencja „Technologia Biznes Inwestycje”

Ponad 260 osób uczestniczyło w konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”, która odbyła się 23 listopada w PCI ProtoLab. Wśród uczestników znaleźli się podkarpaccy naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

„Podróż do przyszłości – zaproponuj pomysł na elementy kapsuły czasu i zdobądź nasze gadżety” – zaproszenie do udziału w akcji

Już 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja działalności PCI ProtoLab i to właśnie wtedy w budynku zostanie umieszczona kapsuła czasu. Zapraszamy do wysyłania propozycji przedmiotów, które mogą być umieszczone w kapsule. Dla 15 pierwszych osób, które prześlą swoje pomysły, przewidywane są paczki gadżetów PCI. Kapsuła czasu to dowolny pojemnik, w którym umieszcza się przedmioty przeznaczone dla przyszłych pokoleń. Jej celem jest przede wszystkim poinformowanie ludzi z przyszłości o życiu w okresie, w którym została ona przygotowana. Kapsuła czasu PCI ProtoLab ma wymiary wewnętrzne 58 cm x 47 cm i 12 grudnia zostanie uroczyście umieszona na parterze budynku przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Zapraszamy do udziału w akcji, której celem jest wyłonienie najciekawszego pomysłu na wkład do Kapsuły Czasu PCI […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content