Znamy najlepsze projekty II edycji Akademii ProtoLab!

28 stycznia, 2022

Zakończyła się II edycja Akademii ProtoLab, której tematyką przewodnią było Lotnictwo i Kosmonautyka. Wśród najlepszych projektów wypracowanych w trakcie tej edycji znalazły się koncepcje zespołów 4M, Supercluster oraz Mateusza Drysia. 

Akademia ProtoLab to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do osób w wieku 17-30 lat, mieszkających lub uczących się na terenie województwa podkarpackiego. Częścią każdej edycji Akademii jest konkurs, w ramach którego uczestnicy – z pomocą partnerów merytorycznych i ekspertów z PCI – tworzą koncepcje projektowe we wskazanej tematyce. 

W wyniku oceny i obrad komisji konkursowej, które miały miejsce w dniu 20 stycznia, wyłoniono 3 zespoły, które zostały Laureatami konkursu:

Zespół Supercluster z projektem InquAir, którego głównym założeniem jest obróbka i analiza danych satelitarnych dotyczących jakości powietrza i dostarczenie ich w przystępnej formie zainteresowanym podmiotom.

Zespół 4M z projektem Pangea, aplikacji, która wykorzystując dane satelitarne, docelowo ma za zadanie stanowić źródło istotnych wskaźników dla dwóch dużych sektorów wykorzystujących surowce naturalne: rolnictwa i gospodarki leśnej.

Mateusz Dryś z projektem DragonATC, czyli aplikacji z przeznaczeniem dla spottersów samolotowych. 

Wszystkim Laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom Akademii ProtoLab serdecznie gratulujemy!

Udostępnij
Skip to content