Zakończyły się warsztaty z cyklu „Kreacje architektoniczne”

16 lutego, 2023

62 uczniów i studentów wzięło udział w „Kreacjach architektonicznych” – cyklu warsztatów organizowanych w ramach współpracy PCI ProtoLab z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej oraz Kołem Architektów ZARYS.

„Kreacje architektoniczne” to cykl czterech warsztatów, których celem było przybliżenie tematyki związanej z tworzeniem przestrzeni miasta, ogrodów, mieszkań czy miejsc pracy. W trakcie zajęć, uczestnicy poznali zasady projektowania miejsc przyjaznych obywatelom i użytkownikom z uwzględnieniem potrzeb osób
z niepełnosprawnościami.

„Kreacje architektoniczne” to pierwszy krok do stworzenia grupy projektowej, która będzie podejmować wyzwania z zakresu projektowania przestrzeni oraz jej elementów, podejmowania inicjatyw w tym zakresie czy napędzania zmian, które mają się przyczynić do innowacyjnego, nowoczesnego podejścia do projektowania.

Celem warsztatów była wzajemna kooperacja na rzecz wsparcia nauki i uzupełnianie wiedzy, umiejętności
i doświadczeń pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej, szczególnie w zakresie kierunku Architektura. Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury uczestniczył w promowaniu warsztatów, a nasi studenci byli zapraszani na wszystkie spotkania, w których aktywnie uczestniczyli. Mam nadzieję, że ten cykl warsztatów „Kreacje architektoniczne” będzie kontynuowany, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególne podziękowanie należy skierować do Pani dr inż. arch. Joanny Figurskiej-Dudek, adiunkta PRz, jako opiekuna tego przedsięwzięcia –
mówi dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport Politechniki Rzeszowskiej.

Uczestnicy warsztatach pracowali w zespołach, na każdych zajęciach tworząc inną koncepcję. Projektowali przestrzeń rekreacyjną, mieszkanie odpowiadające na potrzeby wszystkich użytkowników, ulicę sprzyjającą relacjom międzyludzkim, a także koncepcję tarasu dla PCI ProtoLab. Warsztaty prowadzone przez dr inż. arch. Joannę Figurską-Dudek z PRz, oraz studentki studiów II stopnia architektury PRz Dominikę Wołowiec i Paulinę Walkowicz. – Uczestnicy zajęć w kreatywny sposób pokazali, jak można łatwo projektować przestrzenie z troską o użytkowników i poprzez architekturę budować wartościowe przestrzenie społeczne i przekształcić miasto w zdrowe, pełne życie miejsce. Razem stworzyliśmy grupę młodych kreatorów, która buduje świadomą społeczność – podkreśliły prowadzące.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content