Zakończyły się warsztaty z cyklu „Kreacje architektoniczne”

16 lutego, 2023

62 uczniów i studentów wzięło udział w „Kreacjach architektonicznych” – cyklu warsztatów organizowanych w ramach współpracy PCI ProtoLab z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej oraz Kołem Architektów ZARYS.

„Kreacje architektoniczne” to cykl czterech warsztatów, których celem było przybliżenie tematyki związanej z tworzeniem przestrzeni miasta, ogrodów, mieszkań czy miejsc pracy. W trakcie zajęć, uczestnicy poznali zasady projektowania miejsc przyjaznych obywatelom i użytkownikom z uwzględnieniem potrzeb osób
z niepełnosprawnościami.

„Kreacje architektoniczne” to pierwszy krok do stworzenia grupy projektowej, która będzie podejmować wyzwania z zakresu projektowania przestrzeni oraz jej elementów, podejmowania inicjatyw w tym zakresie czy napędzania zmian, które mają się przyczynić do innowacyjnego, nowoczesnego podejścia do projektowania.

Celem warsztatów była wzajemna kooperacja na rzecz wsparcia nauki i uzupełnianie wiedzy, umiejętności
i doświadczeń pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej, szczególnie w zakresie kierunku Architektura. Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury uczestniczył w promowaniu warsztatów, a nasi studenci byli zapraszani na wszystkie spotkania, w których aktywnie uczestniczyli. Mam nadzieję, że ten cykl warsztatów „Kreacje architektoniczne” będzie kontynuowany, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególne podziękowanie należy skierować do Pani dr inż. arch. Joanny Figurskiej-Dudek, adiunkta PRz, jako opiekuna tego przedsięwzięcia –
mówi dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport Politechniki Rzeszowskiej.

Uczestnicy warsztatach pracowali w zespołach, na każdych zajęciach tworząc inną koncepcję. Projektowali przestrzeń rekreacyjną, mieszkanie odpowiadające na potrzeby wszystkich użytkowników, ulicę sprzyjającą relacjom międzyludzkim, a także koncepcję tarasu dla PCI ProtoLab. Warsztaty prowadzone przez dr inż. arch. Joannę Figurską-Dudek z PRz, oraz studentki studiów II stopnia architektury PRz Dominikę Wołowiec i Paulinę Walkowicz. – Uczestnicy zajęć w kreatywny sposób pokazali, jak można łatwo projektować przestrzenie z troską o użytkowników i poprzez architekturę budować wartościowe przestrzenie społeczne i przekształcić miasto w zdrowe, pełne życie miejsce. Razem stworzyliśmy grupę młodych kreatorów, która buduje świadomą społeczność – podkreśliły prowadzące.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content