Zakończyły się warsztaty z cyklu „Kreacje architektoniczne”

16 lutego, 2023

62 uczniów i studentów wzięło udział w „Kreacjach architektonicznych” – cyklu warsztatów organizowanych w ramach współpracy PCI ProtoLab z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej oraz Kołem Architektów ZARYS.

„Kreacje architektoniczne” to cykl czterech warsztatów, których celem było przybliżenie tematyki związanej z tworzeniem przestrzeni miasta, ogrodów, mieszkań czy miejsc pracy. W trakcie zajęć, uczestnicy poznali zasady projektowania miejsc przyjaznych obywatelom i użytkownikom z uwzględnieniem potrzeb osób
z niepełnosprawnościami.

„Kreacje architektoniczne” to pierwszy krok do stworzenia grupy projektowej, która będzie podejmować wyzwania z zakresu projektowania przestrzeni oraz jej elementów, podejmowania inicjatyw w tym zakresie czy napędzania zmian, które mają się przyczynić do innowacyjnego, nowoczesnego podejścia do projektowania.

Celem warsztatów była wzajemna kooperacja na rzecz wsparcia nauki i uzupełnianie wiedzy, umiejętności
i doświadczeń pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej, szczególnie w zakresie kierunku Architektura. Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury uczestniczył w promowaniu warsztatów, a nasi studenci byli zapraszani na wszystkie spotkania, w których aktywnie uczestniczyli. Mam nadzieję, że ten cykl warsztatów „Kreacje architektoniczne” będzie kontynuowany, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególne podziękowanie należy skierować do Pani dr inż. arch. Joanny Figurskiej-Dudek, adiunkta PRz, jako opiekuna tego przedsięwzięcia –
mówi dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport Politechniki Rzeszowskiej.

Uczestnicy warsztatach pracowali w zespołach, na każdych zajęciach tworząc inną koncepcję. Projektowali przestrzeń rekreacyjną, mieszkanie odpowiadające na potrzeby wszystkich użytkowników, ulicę sprzyjającą relacjom międzyludzkim, a także koncepcję tarasu dla PCI ProtoLab. Warsztaty prowadzone przez dr inż. arch. Joannę Figurską-Dudek z PRz, oraz studentki studiów II stopnia architektury PRz Dominikę Wołowiec i Paulinę Walkowicz. – Uczestnicy zajęć w kreatywny sposób pokazali, jak można łatwo projektować przestrzenie z troską o użytkowników i poprzez architekturę budować wartościowe przestrzenie społeczne i przekształcić miasto w zdrowe, pełne życie miejsce. Razem stworzyliśmy grupę młodych kreatorów, która buduje świadomą społeczność – podkreśliły prowadzące.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content