Zaproszenie na webinar „Wspomagane komputerowo zarządzanie laboratorium zgodne z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02”

15 września, 2022

Podkarpacka Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących zaprasza na kolejny webinar z cyklu „Ostatni czwartek miesiąca z PSLBiW”. Tematyka spotkania związana jest z wspomaganym komputerowo zarządzaniem laboratorium. Webinar odbędzie się 29.09.2022r. o godz. 12:00. 

Prelegentem wydarzenia jest Katarzyna Skiba, Dyrektor CSMS, która jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wdrożeń systemów klasy LIMS oraz audytorem wewnętrznym normy ISO/IEC 17025.

Plan wystąpienia:

1. Laboratorium akredytowane – co to znaczy „akredytacja” i dlaczego warto korzystać z usług akredytowanego laboratorium? Wartość dodana akredytacji.

2. Kompetencje laboratorium w rozumieniu wymagań normy ISO/IEC 17025.

3. Wymagania normy ISO/IEC 17025 w zakresie nadzorowania danych i zarządzania informacją.

4. Prezentacja laboratoryjnego systemu zarządzania informacją typu LIMS.

W trakcie webinaru dowiesz się:

• Dlaczego klienci wolą korzystać z usług akredytowanego laboratorium i jak budować przewagę konkurencyjną dzięki akredytacji.

• Jak realizować wymagania normy ISO/IEC 17025 w codziennej praktyce.

• Jak wykorzystać rozwiązania informatyczne do dokumentowania działalności laboratorium zgodnie z normą ISO/IEC 17025.

• Jak system typu LIMS wspiera personel laboratorium w codziennej pracy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/pn-en-iso.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content