Wnioski z trzeciego naboru w ramach programu grantowego PCI ocenione formalnie

13 października, 2021

Wnioski z trzeciego naboru w ramach programu grantowego PCI ocenione formalnie

W dniu 12 października 2021 r. zakończyła się ocena formalna wniosków złożonych do trzeciego naboru w ramach Programu grantowego na prace B+R jednostek naukowych. Jest on organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o. przy współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Partnerami Projektu).

W odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie nr 1/2021 wpłynęło 178 wniosków, z czego 175 spełniło kryteria formalne i zostaną skierowane do oceny merytorycznej. Dotyczą one następujących dziedzin tematycznych:

  • Ochrona zdrowia oraz technologie medyczne – 49 wniosków
  • Zaawansowane materiały oraz narzędzia – 43 wnioski
  • Biogospodarka oraz żywność – 37 wniosków
  • Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) – 24 wnioski
  • Transport oraz motoryzacja – 14 wniosków
  • Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii – 8 wniosków

Program grantowy na prace B+R jednostek naukowych jest realizowany w ramach projektu pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

LISTA WNIOSKÓW SPEŁNIAJĄCYCH KRYTERIA FORMALNE ORAZ ODRZUCONYCH Z PRZYCZYN FORMALNYCH

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content