Weź udział w Akademii ProtoLab i zdobądź praktyczne umiejętności. Trwa nabór do IV edycji programu

13 października, 2022

Do 16 października trwają zapisy na IV Akademię ProtoLab – bezpłatnego programu edukacyjnego dla uczniów i studentów z Podkarpacia. Uczestnicy Akademii zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu m.in. tworzenia modeli biznesowych i strategii marketingowych. Inicjatorem programu jest Podkarpackie Centrum Innowacji, a pierwsze zajęcia odbędą się już 22 października.

Tematem przewodnim IV edycji Akademii ProtoLab jest ekologia, zrównoważony rozwój
i efektywne gospodarowanie zasobami. – To właśnie w tym zakresie, uczestnicy najnowszej edycji Akademii ProtoLab będą realizować swoje pomysły. Poznają podstawowe narzędzia biznesowe, nauczą się zarządzać projektem i rozwiną kompetencje liderskie – mówi Paulina Głaz, Koordynator ds. projektów edukacyjnych PCI ProtoLab. 

Akademia ProtoLab to 28 godzin zajęć prowadzonych przez trenerów i ekspertów reprezentującymi świat nauki i biznesu. W trakcie wykładów inspiracyjnych, podzielą się oni swoim doświadczeniem i wskażą najważniejsze wyzwania danych obszarów. Poza wykładami, uczestnicy wezmą udział w warsztatach, w trakcie których m.in. przygotują modele biznesowe, poznają tajniki autoprezentacji czy nauczą się pracy w interdyscyplinarnym zespole.

– Program szkoleniowy Akademii skupi się na zagadnieniach i kompetencjach, które są kluczowe, jeśli chcemy myśleć o realizacji własnych inicjatyw i projektów, i to nie tylko tych biznesowych, ale także naukowych, społecznych, uczniowskich czy studenckich. Dzięki wiedzy i doświadczeniu
z warsztatów, uczestnicy będą mogli doprecyzować często bardzo wstępne koncepcje i ukierunkować je na odpowiednie tory –
 tłumaczy Barbara Ślęk-Wojtowska, koordynator Akademii ProtoLab.

Akademia ProtoLab zakończy się konkursem, na najlepszą koncepcję biznesową opracowaną
w trakcie warsztatów. Może to być pomysł na produkt, usługę, platformę czy inicjatywę
o innowacyjnym charakterze.

Spośród najlepszych koncepcji w ramach konkursu, komisja wybierze najlepsze pomysły opracowane w fiszkach projektowych. Te z największym potencjałem rozwoju otrzymają szansę preinkubacji w programie ProtoStarter oraz możliwość otrzymają bonu konstruktorskiego
w wysokości do 15 000 zł.

Ponadto nie więcej niż pięć najlepszych projektów wyłonionych w wyniku głosowania komisji, uzyska nagrodę w wysokości 1000 zł na zespół lub indywidualnego uczestnika.

Wydarzenia związane z Akademią odbywają się zarówno w formule stacjonarnej, jak i online, co ułatwia w nich udział bez względu na oddalenia od stolicy województwa. Patronat nad IV edycją Akademii ProtoLab objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Udostępnij
Skip to content