Webinar PSLBiW „Metrologia chemiczna: wyzwania i ograniczenia”

10 lutego, 2023

Zapraszamy przedstawicieli laboratoriów zrzeszonych (i nie tylko) w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących oraz osoby pracujące w branży przemysłowej, które na co dzień zderzają się z tematem metrologii na webinar z cyklu „Ostatni czwartek miesiąca z PSLBiW”.

Metrologia chemiczna: wyzwania i ograniczenia
23 lutego 2023 r. | godz. 12.00

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/metrologia

Agenda:

1.    Wyzwania metrologii chemicznej.

2.    Walidacja w obszarach regulowanych.

3.    Zapewnienie spójności chemicznej: wzorce i materiały odniesienia.

4.    Elementy budżetu niepewności w pomiarach wielkości chemicznych.

W roli eksperta wystąpi prof. dr hab. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprezes Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB

Udział w webinarze jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Zapraszamy!

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content