V edycja Akademii ProtoLab uroczyście zaingurowana

13 marca, 2023

W sobotę, 11 marca 2023 została zainagurowana V edycja Akademii ProtoLab. Tematyka przewodnia tego programu skupia się wokół Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Wydarzenie odbyło się w budynku PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6.

Akademia ProtoLab to bezpłatny program edukacyjny dla uczniów, studentów, młodych naukowców i innowatorów z Podkarpacia, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i praktyczne umiejętności. W ramach inauguracji V edycji odbyły się warsztaty design thinking oraz wykład Michała Borkowskiego z Xebia Sp. z o.o. pt. „Praca w IT w ciekawych czasach”.

Patronat honorowy nad V edycją Akademii ProtoLab objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Polska Agencja Rozwoju Regionalnego, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Partnerami merytorycznymi tej edycji Akademii jest Xebia Poland oraz Boeing.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content