V edycja Akademii ProtoLab uroczyście zaingurowana

13 marca, 2023

W sobotę, 11 marca 2023 została zainagurowana V edycja Akademii ProtoLab. Tematyka przewodnia tego programu skupia się wokół Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Wydarzenie odbyło się w budynku PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6.

Akademia ProtoLab to bezpłatny program edukacyjny dla uczniów, studentów, młodych naukowców i innowatorów z Podkarpacia, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i praktyczne umiejętności. W ramach inauguracji V edycji odbyły się warsztaty design thinking oraz wykład Michała Borkowskiego z Xebia Sp. z o.o. pt. “Praca w IT w ciekawych czasach”.

Patronat honorowy nad V edycją Akademii ProtoLab objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Polska Agencja Rozwoju Regionalnego, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Partnerami merytorycznymi tej edycji Akademii jest Xebia Poland oraz Boeing.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content