Uroczysta inauguracja programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

17 lutego, 2023

W czwartek 16 lutego, w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta inauguracja programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Jednym z miejsc, które odwiedzili przedstawiciele Komisji Europejskiej był nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Nowy program obejmuje m.in. środki na infrastrukturę drogową i transport oraz na inwestycje łagodzące zmiany klimatyczne i ochronę środowiska, a także dotacje dla przedsiębiorców z terenów graniczących z Ukrainą. Wartość nowego Regionalnego Programu Operacyjnego to 2,266 mld euro.

W ramach inauguracji, zespół zaangażowany w pozyskiwanie środków z funduszy europejskich zwiedził nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji. Wizyta była okazją nie tylko do odwiedzenia nowych pracowni PCI ProtoLab, ale również rozmowy z naukowcami, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Programu grantowego PCI i przedstawicielami Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Cinzia Masina, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej, będąc w Jasionce podkreśliła, że fundusze europejskie na Podkarpaciu zostały bardzo dobrze wykorzystane. Jako przykłady inwestycji wymieniła lotnisko w Jasionce, Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz Podkarpackie Centrum Innowacji.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content