Uroczysta inauguracja programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

17 lutego, 2023

W czwartek 16 lutego, w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta inauguracja programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Jednym z miejsc, które odwiedzili przedstawiciele Komisji Europejskiej był nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Nowy program obejmuje m.in. środki na infrastrukturę drogową i transport oraz na inwestycje łagodzące zmiany klimatyczne i ochronę środowiska, a także dotacje dla przedsiębiorców z terenów graniczących z Ukrainą. Wartość nowego Regionalnego Programu Operacyjnego to 2,266 mld euro.

W ramach inauguracji, zespół zaangażowany w pozyskiwanie środków z funduszy europejskich zwiedził nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji. Wizyta była okazją nie tylko do odwiedzenia nowych pracowni PCI ProtoLab, ale również rozmowy z naukowcami, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Programu grantowego PCI i przedstawicielami Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Cinzia Masina, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej, będąc w Jasionce podkreśliła, że fundusze europejskie na Podkarpaciu zostały bardzo dobrze wykorzystane. Jako przykłady inwestycji wymieniła lotnisko w Jasionce, Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz Podkarpackie Centrum Innowacji.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content