Szkolenie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących cz. I

10 października, 2022

W Podkarpackim Centrum Innowacji odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok szkoleń o tematyce akredytacyjnej, skierowanych do przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Szkolenie podzielone zostało na dwa dni: 28 oraz 30 września. W jego trakcie pochyliliśmy się nad tematyką auditu wewnętrznego w laboratorium w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Wspomniany temat pomogła uczestnikom zgłębić ekspertka firmy szkoleniowej CE2 Centrum Edukacji z Lublina, dr Iwona Madejska.

Pierwsza część szkolenia odbyła się w formule on-line i skupiała na tzw. części teoretycznej. Część warsztatowa zrealizowana została stacjonarnie, 30 września w Podkarpackim Centrum Innowacji. W szkoleniu uczestniczyło 28 przedstawicieli podkarpackich laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW.

Szkolenie dostarczyło nam cennej, teoretycznej i praktycznej wiedzy. Bardzo dobra atmosfera i oczywiście profesjonalne podejście do tematu. Z pewnością możemy polecić tego rodzaju szkolenia – mówiła Ewelina Słysz, przedstawicielka Laboratorium Badania Jakości i Bezpieczeństwa Żywności oraz Zdrowia Człowieka z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drugie szkolenie dot. nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym w laboratorium zaplanowane zostało na 4 (online) i 7 (stacjonarnie) listopada. Trzecie spotkanie poruszające tematykę szacowania niepewności pomiaru w laboratorium fizykochemicznym odbędzie się 2 (online) i 8 (stacjonarnie) grudnia.

Zapisy na te dwa szkolenia prowadzone są pod adresem laboratoria@pcinn.org

Zapraszamy!

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content