Szkolenie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących cz. I

10 października, 2022

W Podkarpackim Centrum Innowacji odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok szkoleń o tematyce akredytacyjnej, skierowanych do przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Szkolenie podzielone zostało na dwa dni: 28 oraz 30 września. W jego trakcie pochyliliśmy się nad tematyką auditu wewnętrznego w laboratorium w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Wspomniany temat pomogła uczestnikom zgłębić ekspertka firmy szkoleniowej CE2 Centrum Edukacji z Lublina, dr Iwona Madejska.

Pierwsza część szkolenia odbyła się w formule on-line i skupiała na tzw. części teoretycznej. Część warsztatowa zrealizowana została stacjonarnie, 30 września w Podkarpackim Centrum Innowacji. W szkoleniu uczestniczyło 28 przedstawicieli podkarpackich laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW.

Szkolenie dostarczyło nam cennej, teoretycznej i praktycznej wiedzy. Bardzo dobra atmosfera i oczywiście profesjonalne podejście do tematu. Z pewnością możemy polecić tego rodzaju szkolenia – mówiła Ewelina Słysz, przedstawicielka Laboratorium Badania Jakości i Bezpieczeństwa Żywności oraz Zdrowia Człowieka z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drugie szkolenie dot. nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym w laboratorium zaplanowane zostało na 4 (online) i 7 (stacjonarnie) listopada. Trzecie spotkanie poruszające tematykę szacowania niepewności pomiaru w laboratorium fizykochemicznym odbędzie się 2 (online) i 8 (stacjonarnie) grudnia.

Zapisy na te dwa szkolenia prowadzone są pod adresem laboratoria@pcinn.org

Zapraszamy!

Udostępnij
Skip to content