Szkolenie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących cz. I

10 października, 2022

W Podkarpackim Centrum Innowacji odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok szkoleń o tematyce akredytacyjnej, skierowanych do przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Szkolenie podzielone zostało na dwa dni: 28 oraz 30 września. W jego trakcie pochyliliśmy się nad tematyką auditu wewnętrznego w laboratorium w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Wspomniany temat pomogła uczestnikom zgłębić ekspertka firmy szkoleniowej CE2 Centrum Edukacji z Lublina, dr Iwona Madejska.

Pierwsza część szkolenia odbyła się w formule on-line i skupiała na tzw. części teoretycznej. Część warsztatowa zrealizowana została stacjonarnie, 30 września w Podkarpackim Centrum Innowacji. W szkoleniu uczestniczyło 28 przedstawicieli podkarpackich laboratoriów zrzeszonych w PSLBiW.

Szkolenie dostarczyło nam cennej, teoretycznej i praktycznej wiedzy. Bardzo dobra atmosfera i oczywiście profesjonalne podejście do tematu. Z pewnością możemy polecić tego rodzaju szkolenia – mówiła Ewelina Słysz, przedstawicielka Laboratorium Badania Jakości i Bezpieczeństwa Żywności oraz Zdrowia Człowieka z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drugie szkolenie dot. nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym w laboratorium zaplanowane zostało na 4 (online) i 7 (stacjonarnie) listopada. Trzecie spotkanie poruszające tematykę szacowania niepewności pomiaru w laboratorium fizykochemicznym odbędzie się 2 (online) i 8 (stacjonarnie) grudnia.

Zapisy na te dwa szkolenia prowadzone są pod adresem laboratoria@pcinn.org

Zapraszamy!

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content