Szkolenie PCI dla przedstawicieli uczelni aplikujących o granty

12 sierpnia, 2021

W środę, 11.08.2021r. odbyło się szkolenie on-line skierowane do pracowników Centrów Transferu Technologii (CTT) oraz innych komórek organizacyjnych uczelni zaangażowanych w weryfikację i przekazywanie do PCI wniosków o finansowanie w ramach III naboru do Programu grantowego PCI. 

W szkoleniu zorganizowanym z inicjatywy Działu Programów grantowych PCI wzięło udział 14 osób. Eksperci PCI zaprezentowali poszczególne kroki procesu aplikowania o grant i omówili kwestie weryfikowane i potwierdzane przez uczelnie na etapie poprzedzającym złożenie wniosku do PCI. Zaprezentowane zostały również najczęściej popełniane we wnioskach błędy, związane m.in. z konstruowaniem harmonogramu rzeczowo-finansowego, przyporządkowywaniem wydatków do poszczególnych kategorii budżetowych czy specyfikowaniem poszczególnych typów wydatków (wynagrodzeń, materiałów i in.)

– Dwuetapowy system składania wniosków obowiązujący w ramach Programu grantowego PCI ułatwia  uczelniom analizę i akceptację wniosków przygotowanych przez Zespoły naukowe jeszcze przed ich ostateczną wysyłką do Podkarpackiego Centrum Innowacji. Dużym wsparciem jest również opracowany i wdrożony przez PCI system on-line, który usprawnia każdy z etapów aplikowania i późniejszej oceny projektów. Mamy nadzieję, że przekazana podczas szkolenia wiedza wpłynie pozytywnie na jakość składanych projektów – mówi Izabela Chomińska, Specjalistka ds. Rozliczeń Programu grantowego PCI.

W obecnie trwającym naborze Zespoły naukowe mogą składać wnioski do dnia 23.08.2021 r. Pula środków wynosi 14 mln zł, a pojedynczy grant może wynieść nawet 500 tys. zł. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://projekty.pcinn.org/konkurs-br-n3.

Udostępnij

Przeczytaj również

2 grudnia, 2022

Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”. Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych. Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe: System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie Celem projektu jest utworzenie systemu do […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

Zakończyła się konferencja „Technologia Biznes Inwestycje”

Ponad 260 osób uczestniczyło w konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”, która odbyła się 23 listopada w PCI ProtoLab. Wśród uczestników znaleźli się podkarpaccy naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

„Podróż do przyszłości – zaproponuj pomysł na elementy kapsuły czasu i zdobądź nasze gadżety” – zaproszenie do udziału w akcji

Już 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja działalności PCI ProtoLab i to właśnie wtedy w budynku zostanie umieszczona kapsuła czasu. Zapraszamy do wysyłania propozycji przedmiotów, które mogą być umieszczone w kapsule. Dla 15 pierwszych osób, które prześlą swoje pomysły, przewidywane są paczki gadżetów PCI. Kapsuła czasu to dowolny pojemnik, w którym umieszcza się przedmioty przeznaczone dla przyszłych pokoleń. Jej celem jest przede wszystkim poinformowanie ludzi z przyszłości o życiu w okresie, w którym została ona przygotowana. Kapsuła czasu PCI ProtoLab ma wymiary wewnętrzne 58 cm x 47 cm i 12 grudnia zostanie uroczyście umieszona na parterze budynku przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Zapraszamy do udziału w akcji, której celem jest wyłonienie najciekawszego pomysłu na wkład do Kapsuły Czasu PCI […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content