Spotkanie: Zasady tworzenia konsorcjum laboratoriów w projekcie badawczym

22 lutego, 2023

Zapraszamy przedstawicieli laboratoriów zrzeszonych (i nie tylko) w PSLBiW, podkarpackich uczelni, kadry naukowej oraz osoby zainteresowane tworzeniem konsorcjum do udziału w spotkaniu organizowanym przez Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Zasady tworzenia konsorcjum laboratoriów w projekcie badawczym

3 marca 2023, godz. 09:30

Wydarzenie odbędzie się w Podkarpackim Centrum Innowacji | ul. Lenartowicza 6, Rzeszów.

W trakcie spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • budowanie międzynarodowego konsorcjum w programach ramowych Komisji Europejskiej,
  • kwestie prawne w zakresie współpracy z zagranicznymi instytucjami,
  • współpraca między partnerami,
  • zabezpieczenie interesów instytucji.

PRELEGENTKI:

Anna Armuła – Kierownik Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia, który działa w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Posiada ponad  dwudziestoletnie doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów finansowanych z Programów Ramowych Komisji Europejskiej.

Irena Jakubiec – Specjalistka HPK Polska Południowo-Wschodnia w zakresie aspektów prawnych realizacji projektów finansowanych w ramach programów ramowych Horyzont 2020 oraz Horyzont Europa, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z prawami własności intelektualnej. Radca prawny specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, jako pracownik CTT Politechniki Krakowskiej zdobyła doświadczenie w zakresie komercjalizacji wyników działalności naukowej. 

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Liczba miejsc ograniczona.

Wymagana rejestracja: https://event.pcinn.org/pslbiw

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content