Spotkanie z przedstawicielami podkarpackich firm

27 lipca, 2021

22 lipca br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm. To pierwsze z cyklu spotkań, którego celem jest identyfikacja potencjału regionalnego biznesu w zakresie zapotrzebowania na usługi badawcze i wzorcujące. 

Wiele firm z województwa podkarpackiego zleca badania laboratoriom zewnętrznym, zlokalizowanym poza naszym regionem. Rozwiązanie oferowane przez Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW), jakim jest portal badania.pcinn.org, pozwala na łatwą identyfikację możliwości wykonania danej usługi laboratoryjnej na terenie Podkarpacia, co zwiększa szansę realizacji usługi w naszym regionie.

Cykl spotkań organizowanych przez PSLBiW ma na celu zgromadzenie wiedzy dotyczącej rzeczywistych potrzeb firm w zakresie usług badań wyrobów, podzespołów i materiałów oraz usług wzorcowania wyposażenia pomiarowego. Wiedza ta stanie się także ogromnym wsparciem dla podkarpackich Uczelni w zakresie kierunków rozwoju przemysłu.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content