Spotkanie z przedstawicielami podkarpackich firm

27 lipca, 2021

22 lipca br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm. To pierwsze z cyklu spotkań, którego celem jest identyfikacja potencjału regionalnego biznesu w zakresie zapotrzebowania na usługi badawcze i wzorcujące. 

Wiele firm z województwa podkarpackiego zleca badania laboratoriom zewnętrznym, zlokalizowanym poza naszym regionem. Rozwiązanie oferowane przez Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW), jakim jest portal badania.pcinn.org, pozwala na łatwą identyfikację możliwości wykonania danej usługi laboratoryjnej na terenie Podkarpacia, co zwiększa szansę realizacji usługi w naszym regionie.

Cykl spotkań organizowanych przez PSLBiW ma na celu zgromadzenie wiedzy dotyczącej rzeczywistych potrzeb firm w zakresie usług badań wyrobów, podzespołów i materiałów oraz usług wzorcowania wyposażenia pomiarowego. Wiedza ta stanie się także ogromnym wsparciem dla podkarpackich Uczelni w zakresie kierunków rozwoju przemysłu.

Udostępnij
Skip to content