Spotkanie inspiracyjne NSPL#8: Łączność satelitarna – rola teleportu telekomunikacyjnego dla rozwoju usług telekomunikacyjnych w Polsce

29 września, 2021

Zapraszamy na ósme spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Łączność satelitarna – rola teleportu telekomunikacyjnego dla rozwoju usług telekomunikacyjnych w Polsce

29 września 2021 r. (środa), godz. 17:00

Zgłoś się do programu i weź udział w webinarze: http://pcinn.space/

W trakcie spotkania prelegent przedstawi zagadnienia dotyczące teleportu satelitarnego oraz jego otoczenia. Zaczynając od architektury teleportu oraz jego współpracy z segmentem kosmicznymm kończąc na usługach, które może realizować – z uszczegółowieniem tych, które bezpośrednio wpływają na rozwój usług telekomunikacyjnych w Polsce.

NASZ EKSPERT

Michał Szczęsny – Dyrektor Biura Architektury i Planowania Sieci w EXATEL

W swojej pracy zawodowej zajmuje się wdrożeniami sieci telekomunikacyjnych i rozwiązań następnych generacji – niezależnie od tego jaka to warstwa – od transportu po usługi. Reprezentował Polskę w europejsko-japońskim konsorcjum RAPID5G, w ramach którego zostały przeprowadzone pierwsze w Europie testy technologii 5G w przestrzeni publicznej. Ekspert Komisji Europejskiej w zakresie technologii 5G w ramach programu Horyzont 2020. Członek z prawem głosu w Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC) dla rozwiązań radiokomunikacji oraz Polskiej Komisji Normalizacyjnej dla telekomunikacji oraz techniki światłowodowej. Członek IEEE.

Udostępnij
Skip to content