Spotkanie inspiracyjne NSPL#6: Inżynieria wymagań – wymagania, weryfikacja

8 lipca, 2021

Zapraszamy na szóste spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Inżynieria wymagań – wymagania, weryfikacja

15 lipca 2021 r. (środa), godz. 17:00

Zgłoś się do programu i weź udział w webinarze: http://pcinn.space/

Podczas prowadzenia projektu kosmicznego, na każdym jego etapie – od koncepcji aż po wysłanie sprzętu w kosmos – istotne jest podążanie za wymaganiami. Określa się je zdawkowo na początku projektu, natomiast wraz z przechodzeniem do kolejnych faz projektu ich poziom skomplikowania wzrasta. Każde wymaganie, zanim cokolwiek wyślemy w kosmos, musi zostać zweryfikowane odpowiednią metodą. Wszystko to, aby zachować odpowiedni poziom jakości w projektach kosmicznych i aby być pewnym, że to co tworzymy, zadziała.

Wszystko to dobrze brzmi w teorii, ale jak to jest w praktyce? Jak wyglądają wymagania, jak się je definiuje i dlaczego tak naprawdę są takie ważne? Jak to jest z tą niezawodnością? O tym wszystkim opowie podczas swojej prelekcji Mikołaj Podgórski z polskiej firmy SCANWAY.

NASZ EKSPERT

Mikołaj Podgórski – Członek Zarządu ds. rozwoju biznesu i spraw operacyjnych SCANWAY

Członek Zarządu (COO) w Scanway, wiodącej polskiej firmie zajmującej się tworzeniem instrumentów optycznych do satelitów. Odpowiedzialny w firmie za rozwój biznesu od strony kosmicznej oraz za prowadzenie projektów satelitarnych EagleEye oraz PIAST w konsorcjum z największymi polskimi firmami i ośrodkami naukowymi. Doświadczenie w B+R oraz w zarzadzaniu projektami zdobywał zarówno w projektach kosmicznych i okołokosmicznych, jak i w tradycyjnym przemyśle wytwórczym i energetyce. 

Udostępnij

Przeczytaj również

2 grudnia, 2022

Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”. Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych. Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe: System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie Celem projektu jest utworzenie systemu do […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

Zakończyła się konferencja „Technologia Biznes Inwestycje”

Ponad 260 osób uczestniczyło w konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”, która odbyła się 23 listopada w PCI ProtoLab. Wśród uczestników znaleźli się podkarpaccy naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

„Podróż do przyszłości – zaproponuj pomysł na elementy kapsuły czasu i zdobądź nasze gadżety” – zaproszenie do udziału w akcji

Już 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja działalności PCI ProtoLab i to właśnie wtedy w budynku zostanie umieszczona kapsuła czasu. Zapraszamy do wysyłania propozycji przedmiotów, które mogą być umieszczone w kapsule. Dla 15 pierwszych osób, które prześlą swoje pomysły, przewidywane są paczki gadżetów PCI. Kapsuła czasu to dowolny pojemnik, w którym umieszcza się przedmioty przeznaczone dla przyszłych pokoleń. Jej celem jest przede wszystkim poinformowanie ludzi z przyszłości o życiu w okresie, w którym została ona przygotowana. Kapsuła czasu PCI ProtoLab ma wymiary wewnętrzne 58 cm x 47 cm i 12 grudnia zostanie uroczyście umieszona na parterze budynku przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Zapraszamy do udziału w akcji, której celem jest wyłonienie najciekawszego pomysłu na wkład do Kapsuły Czasu PCI […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content