Spotkanie inspiracyjne NSPL#5: Program Copernicus i monitoring powierzchni Ziemi

29 czerwca, 2021

Zapraszamy na piąte spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Program Copernicus i monitoring powierzchni Ziemi

7 lipca 2021 r. (środa), godz. 17:00

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

Monitorowanie powierzchni lądów, oceanów, atmosfery i zmian klimatu, a także wsparcie w sytuacjach kryzysowych to główne, ale nie jedyne zadania europejskiego programu Copernicus. Dlaczego warto zainteresować się tym programem? Jakich danych, produktów czy informacji dostarcza Copernicus? Kto i jak może mieć do nich dostęp? Odpowiedzi poznają Państwo podczas webinarium.

NASZ EKSPERT

Michał Krupiński – Specjalista ds. analizy zdjęć satelitarnych, Centrum Badań Kosmicznych PAN

Geoinformatyk w Centrum Badań Kosmicznych PAN, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zajmuje się wydobywaniem informacji ze zdjęć satelitarnych i opracowywaniem metod przetwarzania danych geoporzestrzennych. Pracuje w projektach naukowych oraz badawczo-rozwojowych. Tematyka badań obejmuje m.in. wykorzystanie parametrów multifraktalnych w analizie danych hiperspektralnych (http://zoz.cbk.waw.pl/multifraktale2/) oraz analizę potencjału sekwestracyjnego CO2 nieużytków w Europie (http://marginallands.eu).

Udostępnij
Skip to content