Spotkanie inspiracyjne NSPL#5: Program Copernicus i monitoring powierzchni Ziemi

29 czerwca, 2021

Zapraszamy na piąte spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Program Copernicus i monitoring powierzchni Ziemi

7 lipca 2021 r. (środa), godz. 17:00

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

Monitorowanie powierzchni lądów, oceanów, atmosfery i zmian klimatu, a także wsparcie w sytuacjach kryzysowych to główne, ale nie jedyne zadania europejskiego programu Copernicus. Dlaczego warto zainteresować się tym programem? Jakich danych, produktów czy informacji dostarcza Copernicus? Kto i jak może mieć do nich dostęp? Odpowiedzi poznają Państwo podczas webinarium.

NASZ EKSPERT

Michał Krupiński – Specjalista ds. analizy zdjęć satelitarnych, Centrum Badań Kosmicznych PAN

Geoinformatyk w Centrum Badań Kosmicznych PAN, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zajmuje się wydobywaniem informacji ze zdjęć satelitarnych i opracowywaniem metod przetwarzania danych geoporzestrzennych. Pracuje w projektach naukowych oraz badawczo-rozwojowych. Tematyka badań obejmuje m.in. wykorzystanie parametrów multifraktalnych w analizie danych hiperspektralnych (http://zoz.cbk.waw.pl/multifraktale2/) oraz analizę potencjału sekwestracyjnego CO2 nieużytków w Europie (http://marginallands.eu).

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content