Spotkanie inspiracyjne NSPL#4

17 czerwca, 2021

Zapraszamy na czwarte spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

23 czerwca 2021 r. (środa), godz. 17:00

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

PROGRAM SPOTKANIA

  • Artur Jurkowski „Inżynieria cieplna w zastosowaniach kosmicznych”

W trakcie prezentacji, Artur Jurkowski scharakteryzuje środowisko kosmiczne skupiając się na aspektach temperaturowych. Nasz prelegent będzie bazował na kilku przykładach praktycznych mających swoje źródła w dużych misjach kosmicznych oraz na obecnie projektowanym przez firmę KP Labs satelicie Intuition-1. 

  • Marek Krawczyk „Aktorzy polskiego i europejskiego przemysłu kosmicznego”

Podczas wystąpienia nasz prelegent przybliży słuchaczom sylwetki głównych instytucji,  firm oraz organizacji działających w polskim i europejskim sektorze kosmicznym. W celu identyfikacji głównych aktorów tego przemysłu posłuży się analizą źródeł i mechanizmów finansowania przedsięwzięć kosmicznych.

NASI EKSPERCI

Artur Jurkowski – Inżynier ds. systemu zarządzania ciepłem KP Labs 

Od ponad 11 lat pracuje w firmach o profilu badawczo-rozwojowym (R&D). Rozwiązywał problemy inżynierskie z obszaru termodynamiki dla przemysłu ciężkiego, branży automotive, a od 2018 roku jest odpowiedzialny za projekt systemu zarządzania ciepłem satelity Intuition-1 w firmie KP Labs. Hobbistycznie zajmuje się fotografią krajobrazu.

Marek Krawczyk – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu KP Labs 

Z wykształcenia anglista, japonista i informatyk. Pracował w firmach wysokich technologii z obszaru elektroniki i informatyki oraz w uniwersyteckich laboratoriach zajmujących się badaniami z zakresu sztucznej inteligencji. Od trzech lat pracuje w KP Labs, gdzie zarządza zespołem rozwoju biznesu.

Dowiedz się więcej o programie PCI Space Exploration!

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content