Spotkanie inspiracyjne NSPL#3: Studium przypadku PW-SAT2 – rozwój oprogramowania komputera pokładowego z wykorzystaniem Oryx SDK

10 czerwca, 2021

Zapraszamy na trzecie spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Studium przypadku PW-SAT2 – rozwój oprogramowania komputera pokładowego z wykorzystaniem Oryx SDK

17.06.2021 (czwartek), godz. 17:00

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

W trakcie spotkania, nasz ekspert przedstawi misję PW-Sat2 oraz opowie na jej przykładzie o komputerze pokładowym, jego funkcjach oraz wyzwaniach stojących przed zespołem przygotowującym oprogramowanie lotne. Zaprezentuje także, jak zespół KP Labs pracuje z komputerami pokładowymi wykorzystując narzędzia „Oryx”. 

Ekspert: Marcin Drobik, Flight Software Engineer w KP Labs

Inżynier oprogramowania z zamiłowania i wykształcenia. Przez 16 lat pracy zawodowej tworzył projekty w przeróżnych technologiach. 3 grudnia 2018 roku na orbitę poleciał satelita PW-Sat2, którego komputer pokładowy pomagał zaprogramować. Przez kolejne 813 dni był operatorem, aż do 23 lutego 2021, kiedy PW-Sat2 spłonął w atmosferze Ziemi kończąc swoją misję. Obecnie, w KP Labs, pracuje nad oprogramowaniem lotnym satelity obserwacyjnego Intuition-1, który ma zostać wyniesiony na orbitę w 2023 roku.

Dowiedz się więcej o programie PCI Space Exploration!

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content