Spotkanie inspiracyjne NSPL#1: Oczy w kosmosie i jak spożytkować dane satelitarne, które dostarczają. Zapraszamy!

24 maja, 2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników. Udział w tych spotkaniach to możliwość zainspirowania się i rozwijania swoich pomysłów dla sektora kosmicznego – w szczególności rozwiązań technologicznych dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Oczy w kosmosie i jak spożytkować dane satelitarne, które dostarczają

01.06.2021 (wtorek), godz. 17:00

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

W trakcie spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju technologii kosmicznych służących eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz tworzeniu konstelacji satelitarnych oraz potencjalnych obszarach współpracy w zakresie technologii kosmicznych na rzecz potencjału rozwojowego Podkarpacia.

Ekspert: Grzegorz Brona – Creotech Instruments S.A.

Uczestniczył w szeregu projektach realizowanych przez Creotech na zlecenie ESA, m.in. w misjach Exomars-2016, Proba-3, JUICE, OPPSAT. W latach 2015-18 zasiadał w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. Od 2018 do 2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Zakończył negocjacje związane z przystąpieniem Polski do europejskiego konsorcjum EUSST oraz klastra robotyki kosmicznej Peraspera. Doprowadził do przystąpienia Agencji do Space Exploration Coordination Group i Międzynarodowej Federacji Astronautycznej. Obecnie zajmuje się rozwojem biznesu w Creotech Instruments. Koordynuje działania Rady Sektorowej ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego i jest członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Współautor książki: „Człowiek, istota kosmiczna”.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content