Spotkanie inspiracyjne NSPL#1: Oczy w kosmosie i jak spożytkować dane satelitarne, które dostarczają. Zapraszamy!

24 maja, 2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników. Udział w tych spotkaniach to możliwość zainspirowania się i rozwijania swoich pomysłów dla sektora kosmicznego – w szczególności rozwiązań technologicznych dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Oczy w kosmosie i jak spożytkować dane satelitarne, które dostarczają

01.06.2021 (wtorek), godz. 17:00

Zgłoś się do programu: http://pcinn.space/

W trakcie spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju technologii kosmicznych służących eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz tworzeniu konstelacji satelitarnych oraz potencjalnych obszarach współpracy w zakresie technologii kosmicznych na rzecz potencjału rozwojowego Podkarpacia.

Ekspert: Grzegorz Brona – Creotech Instruments S.A.

Uczestniczył w szeregu projektach realizowanych przez Creotech na zlecenie ESA, m.in. w misjach Exomars-2016, Proba-3, JUICE, OPPSAT. W latach 2015-18 zasiadał w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. Od 2018 do 2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Zakończył negocjacje związane z przystąpieniem Polski do europejskiego konsorcjum EUSST oraz klastra robotyki kosmicznej Peraspera. Doprowadził do przystąpienia Agencji do Space Exploration Coordination Group i Międzynarodowej Federacji Astronautycznej. Obecnie zajmuje się rozwojem biznesu w Creotech Instruments. Koordynuje działania Rady Sektorowej ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego i jest członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Współautor książki: „Człowiek, istota kosmiczna”.

Udostępnij
Skip to content