Spotkanie członków Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących

5 października, 2021

W dniu 29 września br. odbyło się trzecie w tym roku spotkanie członków Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. W wydarzeniu, organizowanym w formie zdalnej, uczestniczyło 6 osób (na 7-osobową Radę).

Zebranie w dużej mierze miało charakter informacyjny. Na wstępie omówiono aktualny stan Sieci wraz z jej bieżącymi oraz zaplanowanymi działaniami: 

  • Sieć zrzesza obecnie 82 laboratoria, z których 2 dołączyły w ostatnim czasie,
  • Zarząd PCI zatwierdził logo PSLBiW, którego powstanie zarekomendowała Rada,
  • ankieta, której zadaniem będzie identyfikacja brakującego na Podkarpaciu potencjału usług badań i wzorcowań, została przygotowana w formie elektronicznej i będzie rozsyłana do podkarpackich firm na początku października. W opracowanej wersji ankiety uwzględniono uwagi zgłoszone przez przedstawicieli przemysłu na spotkaniach konsultacyjnych,
  • w dniach 25 i 26 października br. odbędzie się szkolenie kierowników laboratoriów współpracujących w Sieci.

Przedstawiono także projekt agendy IV Konferencji Innowacje – Pomiary – Akredytacje, planowanej na drugi dzień Forum Nauki i Biznesu (tj. 24 listopada br.). Kolejnym istotnym punktem w dyskusji było również omówienie zmodyfikowanych zasad Funduszu Wspomagającego, dedykowanego podkarpackim uczelnianym laboratoriom, dążącym do rozwoju i stawiającym na jakość swoich usług. Fundusz przeznaczony będzie na pokrycie kosztów usług eksperckich oraz kosztów szkoleń. 

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content