Spotkanie członków Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących

5 października, 2021

W dniu 29 września br. odbyło się trzecie w tym roku spotkanie członków Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. W wydarzeniu, organizowanym w formie zdalnej, uczestniczyło 6 osób (na 7-osobową Radę).

Zebranie w dużej mierze miało charakter informacyjny. Na wstępie omówiono aktualny stan Sieci wraz z jej bieżącymi oraz zaplanowanymi działaniami: 

  • Sieć zrzesza obecnie 82 laboratoria, z których 2 dołączyły w ostatnim czasie,
  • Zarząd PCI zatwierdził logo PSLBiW, którego powstanie zarekomendowała Rada,
  • ankieta, której zadaniem będzie identyfikacja brakującego na Podkarpaciu potencjału usług badań i wzorcowań, została przygotowana w formie elektronicznej i będzie rozsyłana do podkarpackich firm na początku października. W opracowanej wersji ankiety uwzględniono uwagi zgłoszone przez przedstawicieli przemysłu na spotkaniach konsultacyjnych,
  • w dniach 25 i 26 października br. odbędzie się szkolenie kierowników laboratoriów współpracujących w Sieci.

Przedstawiono także projekt agendy IV Konferencji Innowacje – Pomiary – Akredytacje, planowanej na drugi dzień Forum Nauki i Biznesu (tj. 24 listopada br.). Kolejnym istotnym punktem w dyskusji było również omówienie zmodyfikowanych zasad Funduszu Wspomagającego, dedykowanego podkarpackim uczelnianym laboratoriom, dążącym do rozwoju i stawiającym na jakość swoich usług. Fundusz przeznaczony będzie na pokrycie kosztów usług eksperckich oraz kosztów szkoleń. 

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content