Rusza infolinia PCI dla zespołów badawczych

12 lipca, 2021

W ramach prowadzonych działań doradczych, Podkarpackie Centrum Innowacji uruchamia infolinię skierowaną do pracowników naukowych podkarpackich uczelni.  Eksperci PCI, Sławomir Chrobak oraz Radosław Krajewski, wspierają zespoły naukowe w rozwoju wypracowanych na podkarpackich uczelniach innowacji.  

Podczas prowadzonych konsultacji będzie można otrzymać informacje dotyczące ścieżek rozwoju i finansowania innowacyjnych projektów realizowanych na Podkarpaciu. Dzięki uruchomionej infolinii, zespoły badawcze otrzymają wsparcie w zakresie identyfikacji możliwych źródeł finansowania, analiz zapotrzebowania rynku na projektowane technologie, budowania produktu w oparciu o wypracowaną technologię i ustalenia dalszych perspektyw rozwoju proponowanych innowacji.     

Konsultacje obejmują również kwestie merytoryczne związane z przygotowaniem wniosków w ramach trwającego III naboru do Programu grantowego PCI na prace B+R jednostek naukowych. – Wychodząc naprzeciw potrzebom podkarpackich jednostek naukowych, zapewniamy kompleksowe wsparcie. Pomagamy zarówno w zakresie określenia możliwości finansowania projektów badawczo-rozwojowych, jak również wskazania dalszych perspektyw ich rozwoju mającego na celu komercjalizację i wdrożenie – zaznacza Radosław Krajewski, Specjalista ds. Rozwoju Technologii PCI.  

Wdrożenie i komercjalizacja projektu badawczego jest procesem długotrwałym. – Aby to nastąpiło, już na etapie doboru tematyki badawczej, a następnie projektowania prac B+R trzeba wziąć pod uwagę zarówno szeroko pojęte potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego, jak i trendy technologiczne i rynkowe. Najbardziej skuteczne rozwiązania to takie, które wpisują się nie tylko w obecne potrzeby, ale również przewidują zmiany i opracowują technologie przyszłości – dodaje Sławomir Chrobak, Specjalista ds. Rozwoju Technologii PCI. 

Obecnie trwa III nabór wniosków, w którym łączna pula środków do rozdysponowania wynosi 14 mln zł. Wszystkie informacje na temat III naboru, regulamin i dostęp do systemu on-line służącego do składania wniosków znajduje się na stronie internetowej: https://projekty.pcinn.org/konkurs-br-n3. 

W dwóch dotychczasowych naborach do Programu grantowego PCI przyznano łącznie 13,99 mln zł, finansując tym samym realizację 88 projektów naukowych. Dofinansowanie otrzymały zespoły naukowe z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Podkarpackie Centrum Innowacji” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

Z konsultacji można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-11:00:   

Sławomir Chrobak, Specjalista ds. Rozwoju Technologii, nr tel.: (+48) 798 870 499, 

e-mail: s.chrobak@pcinn.org  

Radosław Krajewski, Specjalista ds. Rozwoju Technologii, nr tel.: (+48) 798 870 498, 

e-mail: r.krajewski@pcinn.org  

Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego, za pośrednictwem poczty e-mail, a także aplikacji MS Teams.  

Udostępnij

Przeczytaj również

2 grudnia, 2022

Wyróżnione projekty programu PAPA SCIENCE STARTUP

Trzy projekty wypracowane w ramach programu PAPA SCIENCE STARTUP, które uzyskały najwyższą ocenę komisji, otrzymały wyróżnienia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”. Celem programu PAPA SCIENCE STARTUP było wsparcie akademickich przedsięwzięć technologicznych oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Program obejmował 52 godziny zajęć i 12 bloków tematycznych. Podczas jego trwania, uczestnicy poszerzali swoją wiedzę w trzech obszarach tematycznych: menadżerskim, związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem; projektowania biznesu oraz prawa i finansów.  We współpracy z mentorami, absolwenci Programu opracowali modele biznesowe dla innowacyjnych pomysłów naukowców z Podkarpacia, w tym wytworzonych w ramach oferowanych im przez PCI programów grantowych. Wśród 17 opracowanych projektów, komisja oceniająca wyróżniła trzy najlepsze modele biznesowe: System do obsługi transportu zbiorowego na żądanie Celem projektu jest utworzenie systemu do […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

Zakończyła się konferencja „Technologia Biznes Inwestycje”

Ponad 260 osób uczestniczyło w konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”, która odbyła się 23 listopada w PCI ProtoLab. Wśród uczestników znaleźli się podkarpaccy naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2022

„Podróż do przyszłości – zaproponuj pomysł na elementy kapsuły czasu i zdobądź nasze gadżety” – zaproszenie do udziału w akcji

Już 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja działalności PCI ProtoLab i to właśnie wtedy w budynku zostanie umieszczona kapsuła czasu. Zapraszamy do wysyłania propozycji przedmiotów, które mogą być umieszczone w kapsule. Dla 15 pierwszych osób, które prześlą swoje pomysły, przewidywane są paczki gadżetów PCI. Kapsuła czasu to dowolny pojemnik, w którym umieszcza się przedmioty przeznaczone dla przyszłych pokoleń. Jej celem jest przede wszystkim poinformowanie ludzi z przyszłości o życiu w okresie, w którym została ona przygotowana. Kapsuła czasu PCI ProtoLab ma wymiary wewnętrzne 58 cm x 47 cm i 12 grudnia zostanie uroczyście umieszona na parterze budynku przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Zapraszamy do udziału w akcji, której celem jest wyłonienie najciekawszego pomysłu na wkład do Kapsuły Czasu PCI […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content